MESUT ÖZİL KARİYER YOLCULUĞU

Süper Lig’in ara transfer dönemine bomba etkisi yaratan transfer haberi şüphesiz ki Mesut Özil’in Fenerbahçe transfer haberi. Mesut Özil’in Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladığı ve 10 numaralı formasını gelecek sezon giyebilecek olması tüm kulislerde dolanan haberler. Henüz taraflardan resmi bir açıklama gelmedi fakat iddialar oldukça güçlü.

ÖZİL İLE BAMBAŞKA BİR FENERBAHÇE

10 numaralı forma Samatta’da olduğu için ve Samatta takımdan ayrılmadığı ya da başka bir takıma transfer olmadığı sürece numarası başka bir oyuncuya devredilemediği için yarım sezon boyunca Mesut Özil memleketi Zonguldak’ın plakası olan 67 numaralı forma ile sahada ter dökecek.

İstanbul temalı fotoğraflar, şu anki takımı Arsenal’den yeni takımına ilk 6 ay ödeme kolaylığı sağlaması açıklaması, ne Fenerbahçe’den ne de Mesut Özil’den bir yalanlama haberi gelmediği için iddialar daha da güçleniyor. Şu an ara transfer dönemi tamamen Mesut Özil transfer haberi ile çalkalanıyor.

Mesut Özil’in resmi olarak Fenerbahçe’ye transfer olması demek Süper Lig‘de tüm dengeleri değiştirecek bir hamle olması demek. Son haftalarda toparlanan Fenerbahçe takımı bu transfer için kesenin ağzını açtı. İddialar resmi olarak da doğrulandığı zaman bambaşka bir Fenerbahçe izleyeceğiz.

ÖZİL’İN KARİYER YOLCULUĞU

Mesut Özil‘in Almanya’nın küçük ve amatör takımları ile başladığı kariyer yolculuğuna çok fazla başarı ve bu başarılar sayesinde kazandığı dünyaca ününü tamamen kendisi sağladı. Küçük takımlarda öğrendiği Alman futbolu ve disiplini sayesinde kısa sürede kariyer basamaklarını tırmanan Özil gittikçe başarılı oldu ve tanındı.

2005 yılında transfer olduğu Schalke takımı ile kariyeri bambaşka bir yol girdi ve o saatten sonra Mesut Özil’i kimse durduramadı. O dönem takımın yıldız oyuncusu Lincoln’ün aldığı 5 maç ceza Mesut Özil’in kariyerindeki en büyük ivmeyi sağladı. Yıldız oyuncunun olmadığı ilk maçta Özil’in yaptığı asistler ve hücum performansı ile bir anda takımın göz bebeği oldu.

2008 yılına geldiğinde ise başka bir Alman takımı olan Werder Bremen’e 5 Milyon Euro’ya transfer oldu. Bu transferi ona 2010 Dünya Kupası’nda Almanya Milli Takımı’nda oynama şansı tanıdı. Tüm Dünya Kupası süreci boyunca, Almanya elenene kadar takımını çok başarılı bir şekilde temsil etti. Takımın her maçında ilk 11’de yer alan Mesut Özil kupa sürecinden sonra Real Madrid’den teklif aldı ve 3 sezon boyunca La Liga liginde yıldınızı daha da parlattı.

Sonrasında İngiliz takımı Arsenal’e geçti ve başarılarına başarı ekledi. Ülkemizde de Fenerbahçe‘de sarı lacivert renklerine bürünerek Süper Lig’de onu izleyeceğiz. Tüm taraftarlar, futbol severler o maçların geleceği günü heyecanla bekliyor.