Mesut Özil Gerilimi Sürüyor

Süper Ligin ilk 4 haftasında 10 puan toplayarak yoluna devam eden Fenerbahçe’de Mesut Özil tartışması sürüyor. Yönetim, yıldız oyuncunun ilk 11’de başlamasını isterken, Pereira aynı görüşte olmadığı için tartışmalar taraftarlar arasında da büyüdü.

Taraftar Destek Verdi

Geçen sezon Arsenal’dan büyük bir gösterişle transfer edilen Mesut Özil, geçen seneden bu yana çıktığı maçlarda isteneni verememesi hayal kırıklığı yaratıyor. Geçen sezon fizik ve kondisyon olarak yeterli seviyede olmayan Özil, bu sezon takımıyla beraber sezon başı kampı geçirmesine rağmen hala istenen seviyede değil. Bu sezon takımın hücumdaki lideri olması beklenen Yıldız futbolcu, Maksimum 60 dakikalık oyuncu olarak görülmeye başlandı.

Fenerbahçe’de, HJK Helsinki maçlarıyla  başlayan Ligin ilk üç haftasında da devam eden galibiyet serisini Sivasspor maçıyla bozuldu. Geçmiş 3 maçta alınan galibiyetler ve sahadaki tempolu oyun Sivasspor maçı özelinde görülmedi. Altay’ın kritik hatasından gol yiyen Sarı lacivertliler, ikinci yarıda Mesut Özil’in çıkmasıyla birlikte pozisyon üretmekte oldukça zorlandı. Oyunun sıkıştığı dakikalarda Sivasspor defansının kilidini açabilecek olan tek oyuncu Mesut Özildi.

Pereira’nın Mesut’u oyundan alması, belkide Fenerbahçe’nin galibiyeti kaçırmasına yol açtığını düşünen birçok taraftar, maçtan sonra sosyal medyada tepki gösterdi. Maçtan sonra Portekizli teknik adamın ikinci yarıda Mesut’u oyundan alması hem kulüp içerisinde hemde taraftar bazında fikir ayrılığına sebep oldu. Sosyal medyada yaşanan tartışmalardan sonra Yıldız oyuncu, kendisine destek veren bazı taraftarlara destekleri için teşekkür etti.

Fizik Olarak Hala Hazır Değil

Vitor Pereira, takıma gelişiyle beraber fizik kalitesi yüksek olan oyuncuları takımında görmek istediği ve sistemini tempo üzerine kurmak istediği için Fizik ve kondisyon seviyesi yeterli olmayan Mesut Özil’i geri plana attı. Takımın o  bölgede Diego Rossi gibi skorer bir oyuncu, Pelkas gibi dinamik ve teknik bir oyuncu ve İrfan Can’ın o bölgeye devşirilmesiyle beraber Mesut 4. Tercih olmaya başladı. Portekizli teknik adamın, fizik kaliteye dayalı bu oyunu Mesut’a uygun olmadığını görülüyor. Yıldız oyuncu Fizik olarak Portekizli teknik adamın istediği seviyeye gelmezse forma şansı bulmakta oldukça zorlanacağa benziyor. Bu sezon takımıyla  5 maça çıkan Yıldız futbolcu, takımına 1  gol 1 asistlik performansıyla takımına katkı sağladı.