MESUT ÖZİL 10 NUMARAYI İSTEDİ

Devre arasına (transfer dönemine) bomba gibi düşen bir haber il karşınızdayız. Mesut Özil Fenerbahçe transferi konusunda son dedikodulara ve duyumlara göre ıslak imza aşamasına gelinmiş. Mesut Özil ikinci vatanına, Fenerbahçe’ye, sarı kanaryaya geliyor.

Fenerbahçe Yönetimi için, tüm spor dünyası için ve tabii ki de taraftarlar için inanılmaz önemli ve büyük bir haber bu. Mesut Özil Fenerbahçe’ye geldiği takdirde spor dünyasında tüm dengeler değişecek.

10 NUMARADAN 67’YE TRANSFER

Sarı kanaryalılar transfer dönemine bomba gibi bir transfer haberi ile girmeye hazırlanıyorlar. Kesin bilgiyi tüm spor dünyası ve taraftarları ile açıklamayı dört gözle bekleyen Fenerbahçe Yönetimi bu transfer için çok çalıştı. Gece gündüz ince hesaplar ve çalışmalar yaptı, görüşmeler sürekli devam etti ve sonunda tüm bu yorgunluğun meyvesini alacak gibi.

Mesut Özil Fenerbahçe’den 10 numaralı formayı istedi. Mesut Özil Real Madrid’de ilk sezon 23 numara forma giymişti. Sonrasında da Lassana Diarra’nın takımdan ayrılmasıyla beraber 3 sezon boyunca Real Madrid’de 10 numaralı forma ile ter döktü ve takımını temsil etti. Mesut Özil o yüzden Fenerbahçe’den 10 numaralı formayı istedi.

Herkes Real Madrid’de ilk sezon giydiği 23 numarayı seçer ve onu alır diye konuşurken bu ihtimal yüksek sesle ortalıklarda konuşulurken başarılı oyuncu Mesut Özil 10 numarayı istedi. Fakat şu an Fenerbahçe’de 10 numarayı giyen bir oyuncu bulunuyor. Mbwana Samatta Fenerbahçe‘nin 10 numara formalı oyuncusu.

Transfer döneminde, devre arasında da eğer formayı giyen oyuncu varsa, o oyuncu başka bir takıma transfer olmadığı sürece giydiği numara ondan alınıp başka bir oyuncuya verilemiyor. Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Ekipman Talimatı kuralı böyle ve bu kural çiğnenemez.

10 numara Samatta’da sezon sonuna kadar kalmak durumunda bu yüzden de Mesut Özil memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numarayı seçti. Sezon sonuna kadar 67 numaralı forma ile sahada takımı Fenerbahçe’yi temsil edecek sezon bitince de 10 numaralı formasına kavuşacak.

FENERBAHÇE MALİYETİ AYARLADI

Fenerbahçe Yönetimi için aslında tüm spor dünyası için “hayal” gibi görünen bu transfer gerçekleşmek üzere. Sözlü anlaşmalar tamamlandı sadece yazılı imzalar kaldı. Mesut Özil sadece ülkemizden değil tüm dünyadan da oldukça talebi olan başarılı bir futbolcu. Maliyet konusunda Fenerbahçe ekibi tüm adımları attı Mesut Özil cephesi de maliyet konusunda Fenerbahçe ekibi gibi özenle çalışıyor.

Her iki taraftanda resmi açıklamayı dört gözle bekliyoruz.