Messi ‘nin Yeni Adresi Fransa

Transfer haberleri bir bir gelirken yıldız futbolcu Lionel Messi’nin Fransız takımı olan Paris Saint Germain’e gideceği konuşuluyor. Neymar’ın gündem yaratan açıklaması sonrasında iki dev kulübün başkanları Barcelona’nın yıldızı için olası transfer konusunu görüştü.

Neymar’ın Messi ile aynı takımda oynamak istediğine ilişkin yaptığı açıklama akıllarda Messi’nin Fransız takımı Paris Saint Germain takımına transferi hakkında soru işareti bıraktı.

Neymar Açıkladı Barcelona Şaşırdı

Paris Saint Germain’in yıldızı Neymar geçtiğimiz günlerde açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalar ile gündem yaratan başarılı futbolcu Barcelona kulübünde gerginliğe neden oldu.

Brezilyalı futbolcu Manchester United maçı sonrasında Lionel Messi ile yeniden bir araya gelmek istediğini ve aynı takım içerisinde oynamak istediğini dile getirdi.

Neymar açıklamasında, “En çok istediğim şey Messi ile yeniden birlikte oynamak. İsterse onu benim yerime oynatalım. Seneye kesin birlikte oynamak zorundayız” sözlerine yer verdi.

Barcelona takımının maddi açıdan sıkıntı içerisinde olduğu bilinirken, takımın Messi’yi transfer ederek maddi açıdan rahatlayacağı söylentileri yabancı basında söz konusu.

Dedikodular hakkında ise Barcelona Başkanı Carles Tusquets’in açıklamaları sert oldu.

Barça markasının tek bir isme bağlı olmadığını söyleyen Tusquets olası bir transfer hakkında konuşmazken Paris Saint Germain Başkanı Al-Khelaifi ise Messi’nin hala bir Barcelona oyuncusu olduğunu ve bu nedenle kendisi hakkında bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirten açıklamalarda bulunurken sorular karşısında sessizliğini korudu.

Başkan Carles Tusquets’den Açıklamalar

Neymar’ın açıklamaları Avrupa Basınında büyük yankı uyandırdı. Arjantinli yıldızın Paris Saint Germain’e transfer olma olasılığı doğal olarak kulüp başkanlarına soruldu.

Sorular karşısında Barcelona Başkanı Carles Tusquets, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Açıklamasında, “Ekonomik olarak bakıldığında Messi’yi satmak arzulanabilir bir şey olabilirdi ama bunu teknik kadroya sormak lazımdı.” ifadelerini kullandı.

Catalunya Radyosu’na konuşan Tusquets, “Messi’yi satacağımı söylemedim, mali açıdan ayrılmasının kulüp için iyi olacağını söyledim. Dünyadaki Barça markası tek bir isme bağlı değil.” Şeklinde konuştu.

Paris Saint-Germain Başkanı Al-Khelaifi ise net bir cevap vermekten kaçındı ve “Messi bir Barcelona oyuncusu. Bunun hakkında konuşamam” ifadelerini kullandı.