Messi Barcelona’dan Ayrıldı

Arjantinli futbol devi Messi, Katalan ekibi ile sözleşmesi 1 Temmuz itibarı ile sona erdi. Messi, kulübünün hazırlık çalışmalarına katılmak üzere Barcelona’ya döndü. Herkes Barcelona ile tekrar kontrat imzalamasını beklerken sürpriz bir açıklama şok etkisi yarattı. Barcelona finansal sorunlardan dolayı Messi ile yollarını ayırmaya karar verdi. Kulüpten gelen açıklamada her iki tarafın da çok istemesine rağmen ekonomik nedenler bu sonucu doğurdu diye açıklama yapıldı.

Barcelona İle Anlaşma Bekleniyordu

Lionel Messi’nin 1 Temmuz itibarı ile Katalan Devi Barcelona ile kontratı son erdi. Henüz ikili arasında sözleşme konusu nihayete ermeden Messi’nin Barcelona’ya dönmesi yeni sözleşme ihtimalini güçlendirdi.

Her iki partinin de sözleşme imzalamak istediğini biliniyordu. Ancak takımın maddi durumunu Messi’nin sözleşmesini karşılamakta güçlük çekiyordu. Bu yüzden ikili İspanyol Futbol Federasyonu’nun kulübün yeni harcama limitini belirlemesini bekliyordu. Böylece Messi için belirli ölçüde bir kaynak ayrılacaktı. Tüm bu durumlar ışığında Messi ile Barcelona arasında bir mukavemet bekleniyordu.

Ancak bu konuda dün sürpriz bir açıklama yapıldı. Messi’nin yeni sezon hazırlıkları için Barcelona’ya dönmesinin ardından ikili arasında imza atılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Kulüpten gelen açıklama ise tam bir şok etkisi yarattı. Gelen açıklamada hem takımın hem de Lionel Messi’nin bu transfer için çok istekli olduğu ancak kulübün mali durumunun bu imzayı kaldıramayacağı için Messi ile yollarını ayırdıkları duyuruldu.

Şok etkisi yapan bu açıklamanın ardından futbol devi Messi’nin kariyerinde nasıl bir yol çizeceği şimdilik bilinmiyor.

Barcelona’da Bir Devrin Sonu

Messi kariyerinin son 16 yılında Katalan devinde forma giydi. Kulübüyle 1 Temmuz’da sözleşmesinin bitmesinin ardından Barcelona’ya dönen efsane futbolcu kulübün yeni sezon hazırlıklarına katılacaktı.

Mali durumları İspanyol Futbol Federasyonu’nun kulüp bütçesini açıklamasına bırakan her iki taraf da bu konu da dahil bir anlaşmaya vardı.

Dün kulüp yetkililerinin açıklamasına göre kulübün gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu ile yolların ekonomik durumlardan ötürü ayrıldığı aktarıldı.

Kariyerini 16 yıldır Barcelona’da sürdüren yıldız futbolcu, Katalan devinde 10 La Liga, 4 Şampiyonlar Ligi zaferi yaşarken toplamda 778 karşılaşmaya çıkarak 672 gole imza attı.