Merve Tuncel’den Dünya Rekoru

Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası, bu yıl İstanbul’da düzenlenmeye devam ediyor. Bu organizasyonda ülkemizi temsil eden Milli yüzücilerimizden biri de Merve Tuncel.

Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda en son yıldızlar bireysel yüzme kategorisinde 1500 metre serbest yüzme müsabakaları gerçekleştirldi.

Yıldızlar bireysel yüzme kategorisinde gerçekleştirilen yüzme yarışının ardından, Türkiye Yüzme Federasyonundan bir açıklama geldi. Yapılan açıklama, “İstanbul’da devam eden Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda Merve Tuncel, dünya gençler rekorunun yeni sahibi oldu” ifadelerine yer verildi.

Milli Yüzücümüz Dünya Gençler Rekorunu Kırdı

İstanbul’da düzenlenmeye devam eden Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda, ülkemizi temsil eden ve aynı zamanda ENKA Kulübünün milli sporcusu olan Merve Tuncel, dünya gençler rekorunu kırdı.

Milli yüzücümüz Merve Tuncel, Yıldızlar bireysel yüzme müsabakalarında 1500 metre serbestte 15:45.29’luk derece elde etti ve böylece kısa kulvar dünya gençler rekorunu ele geçirmiş oldu.

Bir önceki rekor ise 2013 yılında Avustralyalı Chelsea Gubecka’nın kırdığı 15:54.69’luk dereceydi. Öte yandan yıldızlar bireysel yüzme kategorisinde 1500 metre serbest yüzmede dünya gençler rekorunu kıran Milli yüzücümüz Merve Tuncel’i ilk tebrik edenlerden biri de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı’nın Tebrik Mesajı

Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda, 15:45.29’luk derece ile yıldızlar bireysel yüzme kategorisinde 1500 metre serbest yüzmede dünya gençler rekorunu kıran Milli yüzücümüz Merve Tuncel için  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda 1500 metre serbest gençler kategorisinde 15:45.29’luk derecesiyle Chelsea Guvecka’ya ait olan dünya rekorunu kıran milli yüzücü kardeşim Merve Tuncel‘i yürekten kutlarım.

Başarılı olma yolunda azim gösteren tüm sporcularımız emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırıyor. Elde edilen bu sonuçta emeği geçen herkesi tebrik eder, sporcumuza başarılar dilerim.”