Mersin Süper Amatör Ligi

Mersin Süper Amatör Ligi De Koronavirüs Salgınından Olumsuz Etkilendi

Yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasında da ciddi bir vurgunun yaşanmasına neden oldu. Bu süreçte büyük kulüplerin yanı sıra, alt ligler de ciddi anlamda sıkıntılı günlerle baş başa kaldı.

Mersin Süper Amatör Ligi için de olumsuz günlerin yaşanmasına neden olan yeni tip koronavirüs salgını, belirsizlik durumu ile de kulüpleri ortada bıraktı. Ülkede tüm ligler süresiz olarak askıya alınırken, antrenmanlar ise bireysel olarak evlerde yapılıyor.

Takım halinde antrenmanların yapılamadı ve maçların ise oynanamadığı günlerde, sporcular her ne kadar evlerinde formlarını korumaya çalışsalar da yeterli olmuyor.

Hem yönetimler hem de oyuncular ciddi bir belirsizlik içerisinde kıvranırken, federasyondan ise alınacak karar beklenmeye devam ediyor.

Play-Off Grubu Maçları Ertelendi

Mersin Süper Amatör Ligi takımlarında Play-Off grubu oynanması planlanan maçların ertelenmesi, ciddi bir sıkıntının yaşanmasına neden oldu. Grupta yer alan takımlar arasında ise Akdeniz Belediyespor, Tarsus Belediyespor, Gülnar Belediyespor ve Erdemli Belediyespor yer alıyordu.

Sporcular bu dönemde bireysel olarak evlerinde antrenmanlarını yaparak formlarını korumaya çalışsalar da, durumun belirsizliği psikolojilerini de olumsuz etkiliyor. Federasyon konuya ilişkin net bir karar vermemiş de olsa, maçların Haziran ayı başında başlayabileceğini belirtmişti. Fakat gözler yine de bu hafta gerçekleşecek iki kritik toplantıda.