Mersin Stadyumu Hatayspor İçin Hazır

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) gelecek sezon depremden etkilenen Hatayspor’ un maçlarını oynayacağı Mersin Stadyumu’nda 10 Mayıs Çarşamba günü depremzedeler için gösteri maçı düzenleyerek açılışını yapacaklar.

Ülkemiz de yaşanan deprem felaketi sonrasında ligden çekilmek zorunda kalan önemli takımlarımızdan olan Hatayspor’ un gelecek sezon hem takım olarak çalışmalarını sürdüreceği Mersin Erdemli Tesisleri hem de karşılaşmalarını oynayacağı Mersin Stadyumu açılışı Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) düzenleyeceği etkinlik ile kapılarını açacaklar.

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) Omuz Omuza Gösteri Maçında tüm vatandaşlarımızın tribünlerden ücretsiz olarak izleyebileceği karşılaşma 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 17.00’de başlayacak olup futbolcular, sanatçılar ve depremzede çocukların katılımı ile açılışı gerçekleştirilecek.

ESKİ YENİ OYUNCULAR MERSİN’DE HATAYSPOR İÇİN SAHAYA ÇIKIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) depremden etkilenen Hatayspor’ un gelecek sezon maçlarını oynayacağı Mersin Stadyumu’nda 10 Mayıs Çarşamba günü depremzedeler için gösteri maçı tadında açılacak.

Gelecek sezon süper lig de mücadele edecek olan Hatayspor maçlarını da Mersin ‘ de oynayacakları gibi sezonu artık Mersin’ de açarak tamamlayacaklar.

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF )’ nin düzenleyeceği Omuz Omuza Gösteri Maçında eski ve yeni futbolcular ile beraber Hataysor için sahada olacaklar.

İki takımdan oluşacak olan organizasyonda teknik direktörler Volkan Demirel (Hatayspor) ve Montella (Adana Demirspor) görev alacaklar. FIFA kokartlı eski hakem olarak Cüneyt Çakır karşılaşmada düdük çalarak görev alacak.

Birçok eski oyuncunun da sahada olacağı Omuz Omuza Gösteri Maçında eski futbolculardan Hamit Altıntop, Hakan Ünsal, Faruk Atalay, Yattara, Sabri Sarıoğlu. Volkan Arslan, Oğuz Çetin, Uğur İnceman, Orhan Şam aktif futbol kariyerlerini bitiren isimler olurken, Futbol kariyerine aktif olarak devam eden oyunculardan Gökhan İnler, Henry Onyekuru, Youness Belhanda ( Adana Demirspor ), Umut Nayir ( Ümraniyespor ), Erce Kardeşler ( Hatayspor ) katılacaklar.

Futbol severler için oldukça keyifli bir organizasyon olurken, futbolcular, sanatçılar ve depremzede çocukların katılımı ile saat 17.00’de başlayacak anlamlı karşılaşmanın biletleri ücretsiz olacak.

Mersin Stadyumu’nda 10 Mayıs Çarşamba günü düzenlenecek olan organizasyon TV de TRT SPOR’ ve A Spor başta olmak üzere birçok mecradan canlı yayınlanarak ekran başında ki futbol severler de bu organizasyonu evlerinden takip ede bilecekler.

KUPA VE MADALYA TÖRENİ SONRASI KONSERLER OLACAK

Karşılaşma 20’şer dakikalık iki devreden oluşacak müsabakanın ardından Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi katılımı ve kupa madalya törenleri sonrasında tamamlanacak organizasyon ile beraber sanatçıların verecekleri konserler ile Omuz Omuza destek kampanyasında, Mersin Stadyumu’ndaki bu çok özel etkinlik, ile beraber Alişan, Ferhat Göçer gibi önemli isimler sahne alarak katılımcılar ile beraber güzel keyifli bir gün geçirerek Mersin Stadyumu’ndaki bu çok özel etkinlik, sona erecek.