MEHMET SEPİL GÖREVİ BIRAKTI

Süper Lig’in İzmir temsilcisi Göztepe’nin başkanı Mehmet Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevinden çekilme kararını ilan etti. Mehmet Sepil “16 Aralık 2020 tarihinde devretmek istediğimi ve başkanlık makamının boş bırakılmaması için 23 Aralık 2020’de yeni bir başkan adayının seçilmesini önermiştim.

Ancak aradan geçen vakit arasında ne yazık ki bu süreç tamamlanamamış, bir netice elde edilememiştir. Mevcut şartlarda başında olduğum göreve daha çok devam edemeyeceğim için 5 Ocak 2020 zamanı itibariyle yapmış olduğum Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlık görevimden istifamı arz ederim” ifadelerinin bulunmuş olduğu dilekçesini, Kulüpler Birliği Vakfı Genel Kurulu’na iletti.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, görevini bıraktı. Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevinden ayrılmak istediği konusundaki fikirlerini daha önce de açıkladığını hatırlattı.

Temel amacının yapılacak seçimle bu görevi başkasının üstlenmesinin olduğunu kaydeden Sepil, “Ancak bu süreçte maalesef bir seçim olmadı. Bu nedenle görevimi bırakma sonucu aldım. Umarım bir an ilkin Kulüpler Birliği yeni başkanını seçer” ifadelerini kullandı.

MEHMET SEPİL’İ TANIYALIM

Türk iş adamı, inşaat mühendisi, Göztepe Spor Kulübü’nün 46. başkanıdır. Aynı zamanda Kulüpler Birliği‘nde de başkanlık yapmaktadır. 2014 senesinde Göztepe’yi 7,5 milyon dolar karşılığında satın almış ve kulübün tüm borçlarını üstlenmiştir.

Kulüp içinde ciddi bir yapılandırma başlatmıştır. 3 sene içinde Göztepe’yi 2. Lig’den, Süper Lig’e çıkarmış ve kulübün 14 senelik Süper Lig hasretine son vermiştir. Kulübün birçok giderini kendi cebinden karşılamaktadır.

PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİ

Bunun yanında 50’ye yakın yeni futbol akademisi, 3 yeni taraftar ürünü mağazası (Store), yapılan Urla Yelken Tesisleri ve Adnan Süvari Tesisleri, Büyük Göztepe Akademisi ve Gürsel Aksel Göztepe Stadı (G.A.G.S)’nın açılışlarını ve temel atma işlemlerini kendine görev edinmiş, tüm projelere zemin oluşturmuştur.

Göztepe’nin hemen hemen 50 senelik stat hasretine son veren bir adım atılmış oldu. Stadın ismine Gürsel Aksel verilmesi pek şaşırtıcı değildi, Göztepe tarihinin efsaneleşmiş futbolcusu unutulmadı.

Sepil devrin başbakanı Binalı Yıldırım’ın stat için birçok izinde yer aldığını ve gönülden desteklediğini söyledi. Göztepe zamanı süresince bu halde ciddi adımlar ancak Mehmet Sepil döneminde atıldı. Aynı zamanda Sepil mühendis olduğu için ötürü stadın çiziminde yer aldı.