MEDİPOL BAŞAKŞEHİR, LAZİO’LU BASTOS’UN TRANSFERİ İÇİN UĞRAŞIYOR

Transfer çalışmalarını sürdüren Medipol Başakşehir, Lazio’da oynayan Bastos’un transferinde sona geldi. Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü Rafael’i kadrosuna katan turuncu lacivertliler, ufuk pürüzlerin halledilmesiyle birlikte bir dönem Fenerbahçe’yle de anılan 28 yaşındaki stopere imza attıracak. 

Medipol Başakşehir, transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar Hasan Ali Kaldırım, Rafael ile Chadli’yi renklerine bağlayan turuncu lacivertliler, stoper transferine odaklandı.  Sol kanatta fenerbahçeden hasan ali kaldırımı renklerine bağlayan medipol başakşehir takımı lazioda oynayan Angolalı savunma oyuncusunu da renklerine bağlayarak daha da güçlü bir savunma elde etmek istiyor.

SAVUNMAYA ALINACAK OYUNCU KESİN: BASTOS

Başakşehir‘de bu mevkiye alınacak isim de kesinleşti. İstanbul temsilcisinin Serie A takımlarından Lazio’da top koşturan Bastos’u kadrosuna katmaya çok yakın olduğu öğrenildi. Bir dönem Fenerbahçe ile de adı anılan Angolalı futboluyla görüşmelerde sona gelindi. Yönetim, ufak pürüzlerin de halledilmesinin ardından başarılı savunmacıya birkaç gün içinde imza attırmayı planlıyor.

Seri a takımlarından laziodaki performansı yine Fenerbahçe tarafından beğenilen Angolalı stoper oyuncusunun bir an önce bütün anlaşma pürüzleri halledilerek imza atması için istanbula alacak olan medipol başakşehir elini çabuk tutmak istiyor.

MEDİPOL BAŞAKŞEHİRİN TEKNİK DİREKTÖRÜ OKAN BURUK’UN ELİ GÜÇLENECEK

Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda uzun bir maratona başlayacak olan turuncu lacivertli takımda teknik direktör Okan Buruk, kadro derinliğini arttırma adına Bastos transferine çok önem veriyor.Buruk, savunmanın ortasında Skrtel, Epureanu ve Ponck ile forma yarışına girecek olan 29 yaşındaki oyuncuyu adaptasyon sürecini atlattıktan sonra yoğun maç temposunda ilk 11’de oynatmayı düşünüyor.9 GOL VE 1 ASİSTLE OYNADI.

Bastos, 4 sezon boyunca Lazio’da 92 müsabakada görev alırken, takımına 9 gol, 1 asistlik katkı sundu. Lazioda başarılı bir grafik çizen Angolalı stoper oyuncusu medipol başakşehir scoutları tarafından izlenip beğenildikten sonra takıma kazanddırılması için yoğun çaba ve emek sarf ediyorlar görünüyor.