Mecnun Otyakmaz

Mecnun Otyakmaz Maç Sonrasında Açıklama Yaptı

Süper Lig’in 32’inci haftasında Fenerbahçe ile kozlarını paylaşan Demir Grup Sivasspor, mücadeleden 2-1 skorla galip ayrıldı.   Maç sonrası konuşan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, ligin şu anki sıralama ile tamamlanacağını düşündüğünü belirtti. Ayrıca yabancı sınırına ilişkin verilen kararın da değerlendirmesini yaptı.

Süper Lig’in 32’inci hafta mücadelesinde Fenerbahçe ile kozlarını paylaşan Demir Grup Sivasspor ekibi, sahadan 2-1 galibiyet ayrıldı. Büyük bir başarıya imza atan kulübün yönetici ismi Mecnun Otyakmaz ise maç sonrası konuştu.

Ligin mevcut sıralama ile sona ereceğini düşündüğünü belirten Otyakmaz, ayrıca geçtiğimiz günlerde alınan yabancı sınırı kararına ilişkin de yorum yaptı. Yabancı oyuncu sayısının da yavaş yavaş indirilmesi taraftarı olduğuna inandığını ekledi.

Ligi 3’üncü sırada bitirmeye yakın olan Sivasspor’un mutlak kazanması gereken bir mücadele olduğunu söyleyen başkan, emin adımlarla da ilerlediklerini belirtti.

Şampiyonluk yarışının şekillenmeye başladığını ifade eden Sivasspor yöneticisi, çok önemli avantajlar elde edildiğini vurguladı. Ve söz konusu avantajların da eriyip bitmesinin zor olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Yavaş Hareket Edilmesi Gerek

Yeni yabancı oyuncu kuralına ilişkin bazı görüşmelerin yapıldığını alınan kararın da bu görüşmeler neticesinde verildiğini ekledi. Fakat acele etmenin faydalı olmayacağını, ve yavaş yavaş özümseyerek gidilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sözleşmelerin olduğunu da hatırlatan Otyakmaz, bu durumdan kulüplerin büyük zararlar görebileceğinin altını çizdi.

Güncel Yazılar