Max Kruse Davasını Kazanıyor

Almanya’nın önce gelen yayın organlarından biri olan Kicker’in yaptığı habere göre Max Kruse Fenerbahçe’nin açtığı davayı kazanıyor. Kicker’de verilen haberlere göre Max Kruse Fenerbahçe’deki alacaklarını gerekçe göstererek açtığı davada kazanan taraf oldu.

Kicker’ın yaptığı haberde; “Max Kruse, Fenerbahçe’den alacakları için için açtığı davayı kazandı. Fenerbahçe’nin 7,5 milyon Euroluk bir ödeme yapması bekleniyor” yazdı.

7,5 milyon Euro ise yaklaşık olarak 71 milyon TL’ye denk geliyor. Sarı lacivertli takımın yüksek bir mebla olan bu tazminatı ödeyip ödemeyeceği halen bilinmiyor.

Fakat Alman basını Fenerbahçe’nin bu karara yıl sonuna kadar itiraz hakkının olduğunu yazdı. Aynı zamanda alman basınında yapılan haberde Fenerbahçe’nin bu hakkını kullanacağı yazıyordu.

Fenerbahçe’ye Üzücü Haber

Fenerbahçe’deki alacakları sebebi ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden başarılı oyunca Mac Kruse, FIFA’ya başvurmuş ve ardından da Uninon Berlin ile anlaşarak imza atmıştır. Alınan mahkeme kararı ile Max Kruse’ye Fenerbahçe tam 71 Milyon TL tazminat ödeyecek.

Mahkeme Fenerbahçe ile Max Kruse arasında gerçekleşen davayı karara bağladı. Mahkeme kararına göre sarı lacivertli takım, Alman futbolcuya toplamda 7,5 milyon Euro yani yaklaşık 71 milyon TL tazminat ödemesi gerekiyor.

Fenerbahçe ile geçtiğimiz sezon sözleşmesini parasını alamadığı gerekçesi ile tek taraflı olarak feshederek ayrılan Max Kruse’ye dava açmıştı.

71 Milyon TL Tazminat Ödeyecek

Fenerbahçe’ye mahkemelik olduğu eski futbolcusu Max Kruse ile davadan kötü haber çıktı. Fenerbahçe’nin açtığı davayı kaybettiği, Alman yıldız futbolcu Max Kruse’nin haklı olduğunu söyleyen mahkeme sarı lacivertli takımın Max Kruse’ye 7,5 milyon Euro yani 71 milyon TL tazminat ödemesi kararını verdi.

Alman basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe’nin mahkemede verilen bu karara yıl sonuna kadar itiraz hakkı bulunuyor. Alman basınında öte yandan sarı lacivertli takımın bu hakkı kullanacağı belirtildi.

Fenerbahçe ile sözleşmesini feshettikten sonra Max Kruse ise apar topar Union Berlin’e transfer oldu. Fenerbahçe’den ani bir karar ile tek taraflı sözleşmesini fesheden yıldız futbolcu hiç vakit kaybetmeden Union Berlin ile anlaşmış ve imzasını atmıştı.