Türkiye Masa Tenisi Federasyonu

Masa Tenisi Federasyonundan Açıklama

Kovid-19 salgını tüm dünyada etkili olurken birçok spor dalında da erteleme kararı alınmaya devam ediyor. Salgına karşı alınacak önlemler kapsamında müsabakaları erteleyen federasyonlar birer birer açıklama yapıyor. Son olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından alınan karara göre müsabakalar 1 Haziran’a kadar ertelendi.

Federasyon tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önceki dönemde 1 Mayıs tarihine kadar ertelenen spor müsabakalarının, 1 ay daha uzatılarak 1 Haziran tarihinde başlamasına karar verildi. Bakanlığın ve bilim kurulunun aldığı kararlara uyacağını belirten federasyon, gelişme olması durumunda masa tenisi müsabakalarının daha ileri ki tarihlere erteleneceğini belirtti.

Masa Tenisi Faaliyetleri Ertelendi

Korona virüsle mücadele kapsamında yeni karar alınmaya devam ediyor. Birçok spor dalında müsabakalar ve faaliyetler ertelenirken 23 Nisan’da Türkiye Masa Tenisi Federasyonu bir açıklama yaparak faaliyetlerin ertelendiğini duyurdu. Salgın nedeniyle alınan karara göre tüm faaliyetler 1 Haziran 2020 tarihine kadar durduruldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatları doğrultusunda karar alan federasyon, yapmış olduğu video konferans açıklaması ile faaliyetlerin ertelendiğini duyurdu. Yönetim kurulunun aldığı karar tüm sporculara ve ilgili kişilere bildirildi.