Mario Lemina

Mario Lemina’ya Büyük Görev Düştü

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray ekibinde kalan 8 haftalık dönemin hazırlıklarına devam ediliyor. Sarı kırmızılı takımda geri kalan dönemde ise orta sahanın kilit isminin Mario Lemina olacağı bilgisi edinildi. Başarılı yıldızın, ekstra bir savunma görevini üstleneceği de öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de spor faaliyetlerinin ciddi bir boyutta aksamasına neden oldu. Mart ayından süresiz olarak askıya alınan liglerin, 12 Haziran itibariyle başlamasına da karar verildi.

Uzun bir aranın ardından maç yapacak olan sporcular ve kulüpler büyük bir endişe içerisinde olsalar da, kalan süreç için ciddi bir hazırlık dönemine de devam ediliyor.

Fazladan Savunma Sorumluluğu

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray ekibinde, kalan 8 haftanın mücadele sürecinde ise bazı isimlere fazladan sorumluluk yüklendi. Sarı kırmızılı ekipte orta sahanın kilit isminin ise Mario Lemina olacağı bilgisi edinildi.

Oynanmayan 8 haftalık süreçte, yıldız futbolcunun da ekstradan bir savunma göstereceği öğrenildi. Ayrıca takımda Luyindima’nın sezonu kapatmış olmasının ardından, Marcao’nun ise sakatlanmasının savunma planlarını bozmasında etkili oldu.

Tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim ise, takımda ayrıca Donk’un yanında Emin Bayram ve Ahmet Çalık’tan birini görevlendirmeye hazırlanacak. Teknik adamın ayrıca iki isimle de son derece yakından ilgilendiği öğrenildi.

Güncel Yazılar