MARCAO’NUN DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLDU

Marcao Lazio maçı ile birlikte sahalara geri döndü ve göz dolduran bir performans sergiledi. Kendisiyle kadro dışında kaldığı dönemde ilgilenen kulüpleri pişman edercesine oynayan Brezilyalı stoper zorlu bir dönemi de arkasında bıraktı. Kerem Aktürkoğlu ile yaşadığı olaylardan sonra tepki çeken Marcao.

Bir süre kadro dışı bırakılmıştı ayrıca oyuncuya para cezası verilmişti. Aynı zamanda PFDK Marcao’ya 8 maç ceza vermişti. Tüm bu yaşananlardan kısa bir süre sonra özür açıklaması yapan Marcao, Kerem’den yönetim teknik ekip ve taraftarlardan özür dilemişti. Geçtiğimiz hafta ise affedilen ve kadroya dönen oyuncu antremandan sözlü bir şekilde tekrar özür açıklaması yapmıştı. Lazio maçının kadrosuna alınan oyuncu maç öncesi Kerem Aktürkoğlu ile tribünlere giderek güzel görüntüler vermişti.

TALİPLER BİN PİŞMAN

Perşembe günü oynanan Lazio maçına ilk 11’de başlayan Brezilyalı oyuncu gösterdiği performans ile büyük bir beğeni topladı. Marcao’nun gelmesi ile Nelsson sağ stoper bölgesine geçti ve maç içerisinde güzel bir tandem oluşturarak alkış aldılar.

Marcao maç boyunca 92 pas isabetiyle oynayarak tamamen maçın içinde kaldı ve pas oyununa oldukça etki etti. Özellikle defanstan oyun kurulumunda başrol oldu. Marcao aynı zamanda 7 pas arası ile Avrupa Ligi’nde en çok pas arası yapan oyuncu oldu.

UEFA tarafından haftanın 11’ine seçilen Brezilyalı stoper taliplerini adeta çatlattı. Değerinin üstüne değer katan Marcao performansına bu şekilde devam ederse çok daha fazla kulüp talip olacaktır.

NAPOLİ’İ MARCAO’YU KAÇIRDI

Bildiğiniz üzere Marcao kadro dışı bırakıldıktan sonra talipleri artmıştı. Birçok kulüp Marcao ile bir süredir ilgileniyordu ve kadro dışı kaldığı dönemi fırsat olarak gördüler. Bunlardan en ciddisi ise Napoli’ydi.

Galatasaray’a teklifte bulunan İtalyan kulübü istenen rakamı yüksek bulmuştu. Marcao’nun Lazio performansından sonra ise değeri artışa geçti. Fırsatı değerlendiremeyen Napoli fiyat yükseltmediğine pişman oldu. Napoli 12.5 milyon Euro’luk fiyatı yüksek bulmuştu.

Marcao’nun Süperlig’de hala 5 maçlık cezası bulunuyor. Marca’nun yokluğunda Luyindama veya Alparslan’a görev veren Fatih Terim’in bir sonraki Avrupa mesaisinde Marcao ile maça başlaması bekleniyor.