MARCAO VE LUYİNDAMA İÇİN SÖZLEŞME YENİLEME TEKLİFİ

Spor Toto Süper Lig’de zirve koltuğuna oturma yolunda en iddialı takımlardan biri olarak gösterilen Galatasaray’da, iç transfer çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Aslan bir taraftan Galatasaraylı taraftarın göz bebeği Fernando Muslera ile 3 yıllık yeni bir kontrat yaparken bir taraftan da Marcao ve Luyindama ile de sözleşme yenileme çalışmalarını nihayete erdirmek istiyor.

2020/2021 sezonunda iddialı ve isabetli transferleriyle adından söz ettiren Galatasaray, iç transfer çalışmalarına da yoğunlaşmaya başladı. Aslan, bir yandan takımın başarılı ve emektar kalecisi Fernando Muslera ile 3 yıllık yeni bir sözleşme daha imzalarken bir yandan da Brezilyalı oyuncu Marcao ve Kongo DC’li oyuncu Christian Luyindama’nın sözleşmelerini de yenileme çalışmalarına başladı.

Muslera ile yapılan imza töreninde konuşan ikinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Marcao ve Luyindama’nın kontratlarını uzatma girişimlerinde son aşamalara vardıklarını ve kontratları önümüzdeki haftalarda Galatasaray başkanının önüne getireceklerini dile getirdi.

Fakat Albayrak’ın bu açıklamalarına karşın, iki oyuncunun da sözleşmelerinin yenilenmesi hususunda kafalarda hala soru işaretleri mevcut. 2020/2021 sezonunda 850 bin Euro alan ve gelecek sezonda 900 bin Euro bedelle oynayacak olan Marcao’nun menajeri, başarılı futbolcunun takımda kalması için gereken alt sınırın 1 milyon 750 bin Euro olarak belirlenmesi gerektiğini düşünüyor.

Oysaki sarı kırmızılı yönetimin, daha önce de yüzde 20 zamla 1,1 milyon Euro’ya yükseltmeyi düşündüğü fiyatı, en fazla 1.25 milyon Euro’ya yükseltebileceği öğrenildi. Bu rakamın son teklif olduğu belirtilirken Marcao’nun menajerinden henüz bir geri dönüş gelmediği de öğrenildi. Öte yandan Galatasaray yönetimi, gelecek sezon için Christian Luyindama ile de sözleşme yenilemek istiyor. Yıllık ücreti 1 milyon 50 bin Euro olan Luyindama’nın gelecek sezonda 1,25 milyon Euro’ya oynaması teklif edildi.

Kongo DC’li yetenekli oyuncunun menajerinin ise kontratın yenilenmesi için sınırı 1,5 milyon Euro’dan başlattığı öğrenildi. Ancak Luyindama ile gelecek sezon için bir sözleşme yapılması ihtimalinin Marcao’dan daha olası olduğu da biliniyor. Ayrıca başarılı defans oyuncusunun, 1.25–1,35 milyon Euro arasında bir fiyata sarı kırmızılı takımın formasını terletmeye devam edeceği öğrenildi.

ROMA DA ONUN PEŞİNDEYDİ

Galatasaray formasıyla 92 maça çıkan Marcao, başarılı performans grafiğiyle Avrupa takımlarının da transfer listesine girmişti. Özellikle sezon başında, İtalyan Seria A ligi takımlarından Roma, Marcao ile ilgilenmişti fakat son anda başarılı oyuncuyu transfer etmekten vazgeçmişti.

ASLAN’IN EN PAHALI OYUNCULARI

Öte yandan Brezilyalı oyuncu Marcao ve Kongo DC’li oyuncu Christian Luyindama, takımın en pahalı 3 ismi arasında yer alıyor. İlk sırada 12,5 milyon Euro’luk değeriyle Gedson Fernandes bulunurken, 12 milyon Euro ile Marcao 2. sırada, 7 milyon Euro ile Luyindama ise 3. sırada yer almakta.