Marcao İçin Talipler Çoğalıyor

Sarı kırmızlı takımın süper lig de oynadığı ilk karşılaşmada takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu ile arasında yaşanan gergin olaylar sonrasında süper lig de 8 maç ceza alan stoper Marcao lig deki cezasını çekmeye devam ederken bir yandan da UEFA Avrupa liginde ki maçlar da takımını yalnız bırakmıyor.

Sarı kırmızlı takımın stoper de en önemli simi olan Marcao Avrupa sahnesinde kendisini göstermeye devam ediyor.

Son iki maçta da UEFA Avrupa liginde gol yemeden tamamlayan sarı kırmızılı takım da Marcao ‘nun performansı birçok takımın gözünden kaçmıyor.

Sarı Kırmızlı Takımda En Çok Talibi Olan Oyuncu

Galatasaray da son günler de transfer de adı en çok geçen oyuncuların başında gelen Marcao için kulüpler sıraya girmiş durumdalar.

Yaz transfer döneminde sarı kırmızlı kulübün kapısını çalan kulüpler istediği arakamı bulmayınca teklifleri maalesef oyuncunun transferi gerçekleşmemişti.

Brezilyalı savunmacı için şuana kadar iki kulüp sarı kırmızılı kulübün kapısını çalmaya hazırlanıyor. Yaz transfer döneminde kapısını çalan İtalyan kulüplerinden Napoli sarı kırmızlı kulübün zorunlu satın olma bedelini kabul etmeyen Napoli, bu kez işi daha ciddi tutacakları söyleniyor.

Sarı kırmızlı kulübün kapısını çalmaya hazırlanan Napoli Marcao için net 10 Milyon Euro teklif ettiği öne sürülüyor.

Napoli yaz ayında ki 12,5 Milyon Euro’ luk teklifine zorunlu satın alma opsiyonu koymak isteyen sarı kırmızlı yönetim bu teklifi kabul etmeyen bir Napoli takımı vardı.  Napoli’ nin Marcao konsundaki ısrarında ciddi oldukları görünse de sarı kırmızlı kulübün bu yapılan tekliflerin daha üzerinde bir teklif bekliyorlar.

Bir Diğer Talip Rus Ekibi Krosnadar Oldu

Rus ekibinin Brezilyalı savunmacı Marcao ile yakından ilgilendiği ancak sarı kırmızlı takıma önerilen bonservis bedelinin 9 Milyon Euro gibi bir bedelden düşük olması nedeni ile bu teklife sıcak bakmıyorlar. Ancak Rus ekibinin Marcao için takibini sürdürdüğü her an fiyat artırımına gitmesinin mümkün olduğu da gelen haberler arasında.

Sarı kırmızılı takım ile lig de oynamadığı maçlar da yokluğu bir hayli hissedilen savunmacı için 2019 yılında Chaves kulübüne 4 milyon Euro bonservis ödemişti. Oyuncunun olası bir satışında ciddi bir gelir elde etmesi bekleniyor.