Marcao Galatasaray’dan Ayrılacak Mı

20 Temmuz’da UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçında Hollanda’nın PSV Eindhoven takımıyla karşılaşacak olan Galatasaray’da gündem bir hayli yoğun! Hazırlıklarını devam ettiren sarı kırmızılı takım; bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Fakat, Marcao krizi; ilerleyen günlerde Galatasaray’ın başını ağrıtabilir.

22 Mayıs 2021 tarihinde sözleşmesi uzatılan Marcao’nun yıllık ücretine zam yapılmıştı. Ancak, Marcao ve menajeri; bu zammın az olduğunu düşünüyor. Bilhassa Rus takımlarından ciddi teklifler alan oyuncu; daha iyi maaş almayı hayal ediyor. Bu noktada, Marcao’nun menajeri; Galatasaray yönetiminden gelen tekliflerin değerlendirilmesini istiyor.

Marcao’nun Durumu Ne Olacak?

Galatasaray ile Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’de İstanbul’da karşılaştı. (Fotoğraf : Tolga Adanalı)

Marcao; 2019 yılının Ocak ayında Galatasaray’a transfer olmuştu. Maaşı aşamalı olarak artan oyuncu; önümüzdeki sezon 900 bin Euro kazanacak. 2022 – 2023 sezonunda ise maaşına zam yapılacak. Bir başka deyişle, 1.3 milyon Euro kazanmaya başlayacak. Fakat, Marcao’nun menajeri; oyuncunun bu sezon için 900 bin Euro kazanacak olmasından şikayet ediyor.

Marcao için Rusya’nın Zenit kulübünün teklifi bulunuyor. Galatasaray’a 11 milyon Euro bonservis teklif eden Zenit; Marcao’ya da Galatasaray’da kazandığından çok daha fazlasını vermeyi taahhüt etti. Bu noktada, Marcao’nun menajeri devreye girerek Galatasaray yönetiminden Zenit’in teklifini kabul etmelerini istedi.

Galatasaray yönetimi ise Marcao’yu 11 milyon Euro karşılığında bırakmak istemiyor. Geçtiğimiz sezon Roma’nın 13 milyon Euro’luk teklifini kabul etmeyen Galatasaray; oyuncu için en az 15 milyon Euro talep ediyor.

Marcao Krizi Nasıl Sonlanır?

Marcao için yaşanan gelişmelerin nasıl sonlanacağı merak ediliyor. Galatasaray yönetiminin Zenit’in teklifini kabul etmeyeceğini belirtmesinin ardından Marcao’nun menajeri de oyuncusunun bu sezon kazanacağı 900 bin Euro’luk maaşına zam yapılmasını talep ediyor.

Marcao; 2021 – 2022 sezonunda 900 bin Euro, 2022 – 2023 sezonunda 1.3 milyon Euro, 2023 – 2024 sezonunda ise 1.4 milyon Euro kazanacak. Bu durumdan memnun olmayan Marcao; bilhassa önümüzdeki sezonki ücretine zam yapılmadığı takdirde takımdan ayrılabilir.

Galatasaray; Marcao’nun alternatifini yine Portekiz’de buldu. Belenenses takımında forma giyen 1999 doğumlu Tomas Ribeiro; Marcao satıldığı takdirde önümüzdeki sezon Galatasaray forması giyecek.