Marc Wilmots

Marc Wilmots Fenerbahçe Ekibinin Başına Geçeceğini Duyurdu

Ligin devamı sırasında art arda gelen olumsuz sonuçlar sebebiyle Fenerbahçe Futbol A Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal ile yollar resmen ayrılmıştı. Bu anlamda arayışlarına tüm hızıyla devam eden sarı kanaryada, teknik adam için belirlenen liste ise teklifler ile değerlendiriliyor.

Ligin bitimine çok az bir zaman kala Fenerbahçe ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Ersun Yanal ile yollar resmen ayrılmıştı. Art arda gelen olumsuz sonuçlar ise bu kararda son derece etkili olmuştu. Fakat sarı lacivertli takım bu ayrılığın ardından yeni bir isim ile anlaşmayı henüz gerçekleştiremedi.

Teknik hoca arayışlarına hala devam eden yönetim ise bu süreçte Belçikalı Marc Wilmots ile yakından ilgilenmeye başladı. Antwerp tarafından kendisine yapılan teklifin ise Fenerbahçe adına reddedildiği ortaya çıktı.

Görüşmeler Bitmeye Yakın

Geçmiş süreçte Belçika Milli Takımı’nda Teknik Direktör olarak yer alan Wilmots, bu süreçte Antwerp’e sıcak bakabileceği yönünde iddialarla gündeme gelmişti. Bunun sebebi eski oyuncuları olan Kevin Mirallas ve Steven Defour’un takımda forma giymesi olarak belirtiliyordu. Fakat söz konusu teklif, hoca tarafından reddedildi.

Bunun sebebi ise, 52 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcının, Fenerbahçe yönetimi ile devam ettirdiği görüşmeler olarak belirlendi. Wilmots, konuya ilişkin açıklamasında farklı bir takımın başına geçeceğini ekledi. Bu takımın ise sarı lacivertliler olduğunu belirterek, görüşmelerin de bitmek üzere olduğuna dikkat çekti.