MARADONA’NIN TELEFONLARI İNCELENECEK

25 Kasım 2020’de, 60 yaşında hayatını kaybeden Dünya futbolunun efsane ismi Diego Armando Maradona’nın ölümüyle ilgili mahkeme tarafından yeni bir karar verildi. Arjantinli efsane futbolcunun ölümüyle ilgili soruşturma devam etmekle birlikte, mahkeme Maradona’nın telefonlarının incelenmesine izin vererek soruşturmanın seyrini değiştirecek bir karara imza attı.

Ölümünden kısa bir süre önce beyin ameliyatı geçirdiği bilinen ve futbola adını altın harflerle yazdıran Arjantinli futbolcu ve teknik direktör Diego Armando Maradona 2020 yılının Kasım ayında hayatını kaybetti. Ameliyatın sebebi ise beyinde pıhtı oluşması olarak bildirildi. Fakat sağlık sorunları bitmeyen Maradona’nın asıl ölüm sebebinin kalp krizi olması dünyayı büyük bir şaşkınlığa uğrattı.

Arjantin Milli takımı, Maradona’ya yıldız futbolcunun futbol dünyasında atan her kalpte sonsuza kadar kalacağına dair bir paylaşım yaparak veda etti. Brezilyalı efsane oyuncu Pele, Arjantinli efsanenin ölüm haberinin ardından onu anan futbolcular arasında yerini aldı. Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ise Diego Armando Maradona’nın ölümü ardından ülkede 3 günlük yas ilan etti.

Bütün bu gelişmelerin ardından, Maradona’nın ölümü üzerine başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme, efsane ismin cep telefonlarının incelenmesi için ilk adımı attı.

MARADONA’NIN EN KESİN ÖLÜM NEDENİ

Dünya futbolunun en büyük isimlerinden Maradona’nın ölümünün ardından yapılan otopsiye göre,  25 Kasım 2020’de vefat eden efsane futbolcunun “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” sebebiyle hayatını kaybettiği belirtilmişti. Fakat mahkemenin soruşturma sürecinde efsane ismin cep telefonlarının incelenmesine dair verdiği izin sayesinde ölüme giden sürecin de aydınlatılacağı düşünülüyor.

OLASI ŞÜPHELİLER MARADONA’NIN DOKTORU VE PSİKİYATRİSTİ

Soruşturma sürecinde otopsiden edinilen bilgiler dikkate alındığında, Dünya futbolunun en önemli simgelerinden Diego Armando Maradona’nın “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi”’ne dayalı ölümünde iki şüpheli ortaya çıkıyor. Bunlardan biri Maradona’nın doktoru iken diğeri Maradona’nın psikiyatristi.

Soruşturma devam ederken mahkeme tarafından çıkarılan izne göre, efsane futbolcunun bu iki olası şüpheli ile olan cep telefonu yazışmaları ortaya çıkarılabilecek. Yapılacak olan incelemeler ışığında, Arjantinli büyük futbolcu ve teknik direktör Maradona’nın ölümüne ilişkin daha kesin sonuçlara varılabilecek.