Maradona’nın Kayıp 70 Milyonu

Kasım 2020’de hayatını kaybeden Diego Armando Maradona’nın mirasının büyük kısmı kayıp. Avukatlarına göre Maradona’nın mirası olan 75 Milyon Sterlin’in sadece 5 Milyon Sterlin’ine ulaşılabiliyor.

Serveti Yağmalandı

Diego Maradona’nın hareketli hayatı ve Maradona’ya yönelik iddialar, öldükten sonra da konuşulmaya devam ediyor. 60 yaşında hayatını kaybeden Maradona’nın ölmeden önce çevresine 75 Milyon Sterlin mirası olduğunu söylediği öğrenildi. Ancak Maradona’nın avukatları bu servetin sadece 5 Milyon Sterlin’lik kısmına ulaşabildiklerini açıkladılar.

Maradona’nın oğlunun avukatı yaptığı açıklamada, Maradona’ya ait 4 Milyon sterlin, eski bir ev ve iki arabanın kayıtlı olduğunu belirtti. Ayrıca gider raporlarına henüz ulaşamadıklarını bahsi geçen 75 Milyon Sterlin’in Maradona tarafından harcanıp harcamadığını henüz öğrenemediklerini söyledi.

Bahsi geçen mirasın henüz nerede olduğunu bulamamış olabilecekleri gibi böyle bir mirasın hiç var olmadığını da düşündüklerini iletti. Aynı zamanda bir bankada kasası olduğunu ve yakın zamanda bu kasayı açacaklarını ancak büyük ihtimalle kasanın içinde hiçbir şey çıkmayacağını düşündüklerini söyledi.

Kazandığı Paralar Nerede?

Maradona’nın yakın arkadaşlarından olan Mariano Israelit, “Maradona 2019 yılında Meksika’dan döndüğünde bana 71 Milyon Sterlin’den fazla parası olduğunu söylediğini” şeklinde bir açıklama yaptı. Buna ek olarak Maradona’nın eski kız arkadaşı Ojeda ise “Diego bana ölmeden önce ne kadar parası olduğunu söyledi ancak bunu özel bir mesaj olması nedeniyle açıklayamam” dedi.

Avukat, Diego Maradona’nın kazandığı paraları harcadığını tespit ettikleri durumumda bunun bir sorun olmayacağını aksine mirasçılarının ne olduğunu öğrendikleri için rahatlayacaklarını söyledi. Ancak şu an ne miras net olarak bilinmekte ne de harcanan kısım tespit edilebilmekte.

Maradona’nın Bilinen Mülkleri

Maradona’nın henüz kayıtlarına ulaşılamayan ancak var olduğu bilinen varlıkları ise şöyle; BMW i8 (175 Milyon $), Rolls Royce Ghost (360 Bin $), Arjantin’de 5 mülk, Hunter Overcomer amfibik araç, çeşitli oyunlarda Maradona’nın karakter olarak kullanılmasına ilişkin kontrat, futbol hayatı boyunca oyunculuktan ve menajerlikten kazandığı maaş ve ikramiye, 360 bin $ değerinde pırlanta bir yüzük. Ayrıca Diego Armando Maradona’nın en az 6 kadınla yaşadığı ilişkiden en az 8 çocuğa sahip olduğu bilinmektedir.