Manisa FK İstanbul Deplasmanından Üç Puan ile Dönüyor

TFF 1. Lig’in 37’üncü haftası birbirinden önemli maçlara sahne oldu. Hem üst hem de alt sıraları yakından ilgilendiren maçlar vardı. Fakat, herhangi bir hedefi kalmayan takımları karşı karşıya getiren maçlar da mevcuttu. Tuzlaspor – Manisa FK maçı tam olarak bu özellikleri taşıyordu. 16 Mayıs 2023 Salı gününün programında yer alan bu maç tıpkı diğer maçlar gibi saat 17.00’de başladı. Sancaktepe 15 Temmuz Stadı’nda oynanan maçı Kutluhan Bilgiç yönetti. Gelin, bu maçta yaşananlara yakından bakalım!

Tuzlaspor Sahaya 4-1-4-1 Dizilişi ile Çıktı

TFF 1.Lig’i orta sıralarda bitirmeye bir hayli yakın olan Tuzlaspor’u güncel tarih itibariyle Emre Morgil çalıştırıyor. Morgil takımının ciddi bir hedefinin kalmadığının farkındaydı. Ancak, yine de bu maçı kazanmak ve taraftarlarını sevindirmek istiyordu. Önceki maçlarda olduğu gibi bu maça da 4-1-4-1 dizilişi ile çıkmayı tercih etti. Kalede Kurtuluş, defansta Ogün, Göksu, Gökhan ve Mehmet, ön liberoda Erol Can, orta sahada Yahaya, Muhammed, Imbula ve Nzuzi-Mata, forvette de Leya Iseka vardı.

Manisa FK Bir Sürprize İmza Atmak İstiyordu

Manisa FK da tıpkı Tuzlaspor gibi TFF 1.Lig’in iddiasız takımlarından birisi! Ege temsilcisi sezon boyunca küme düşme tehlikesi yaşamadı. Buna ek olarak, üst sıralar içi rekabet edecek bir takım olmayı da başaramadı. Manisa FK kalan maçlarından galibiyet ile ayrılmaktan ve ligi olabilecek en iyi yerde bitirmekten başka bir şey düşünmüyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Manisa FK’yı güncel tarih itibariyle Yalçın Koşukavak çalıştırıyor. Koşukavak Tuzlaspor deplasmanının zor geçeceğinin farkındaydı. Ancak, yine de oyuncularına fazlasıyla güveniyordu. Onların da buradan en az bir puan ile ayrılacak güce sahip olduğunu düşünüyordu.

Manisa FK maça 4-4-2 dizilişi ile çıkmayı tercih etti. Kalede Birkan, defansta Taha, Karapo, Ba ve Kaan, orta sahada Gakpa, Prib, Burak Altıparmak ve Burak Çoban, forvette de Tabla ve Fernandes vardı.

Maçın Son Dakikaları Büyük Bir Çekişmeye Sahne Oldu

Tuzlaspor – Manisa FK maçının favorisi yoktu. Her iki takım da bu maçı kazanabilirdi. Bunun yanı sıra, beraberlik de pek sürpriz olmayacak bir sonuçtu. Tuzlaspor’un saha ve seyirci avantajı olsa da bu avantaj maçı kazanmaya yetmeyebilirdi. Maça daha iyi başlayan taraf Manisa FK oldu. Ege ekibi Prib’in attığı golle 1-0 öne geçti. Hatta, ilk yarıyı da bu golle 1-0 önde tamamlamaya çok yakındı. Ancak, Tuzlaspor 45+8’inci dakikada Leya Iseka’nın attığı golle beraberliği yakaladı.

Tuzlaspor ikinci yarıya çok daha iyi başladı. İstanbul temsilcisi rakip kale önünde pozisyon üstüne pozisyon buluyordu. Ancak, Manisa FK da kontrataklarla rakibini zorluyordu. Söz konusu kontratakların birisini güzel bir şekilde değerlendiren Mehmet Uysal Manisa FK’yı 2-1 öne geçirdi. Manisa FK maçı da bu skorla kazandı.