Mame Thiam’dan Örnek Hareket

Fenerbahçeli oyuncu Mame Thiam, Diyarbakır’da bir okulu yeniletti. Bu hareketi ile birlikte Fenerbahçeli oyuncu herkesin takdirini topladı. Senegalli topçu, öğrencilerin mutluluğu ile mutlu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Mame Thiam’dan tüm Türk Futbolu’na örnek bir davranış geldi. Senegalli golcü, bir öğretmenin kendisine gönderdiği mesaj üzerine harekete geçti. Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki Baltacı Köyü İlkokulu’nu yeniletti. Mame Thiam Vakfı, okulun ve öğrencilerin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Vakfın yaptığı açıklamada ise okulun 1 hafta içerisinde yüz yüze eğitime elverişli bir hale getirilebilmesinden dolayı büyük bir mutluluk içinde olduklarını ve gurur duyduklarını söylediler.

Yaptığı bu yardım nedeni ile oldukça mutlu olduğunu dile getiren Mame Thiam, yardım etme fırsatının olduğunu, bu nedenle yardım yaptığını, onların mutluluğunun kendisini mutlu ettiğini söyledi. Sarı lacivertli forma ile 23 maça çıkan 27 yaşındaki Senegalli forvet, 8 kez fileleri sarstı 4 kez ise gol pası verdi.

Diyarbakırlı Çocuklar Mame Thiam’ı Bekliyor

Diyarbakır’ın Dile ilçesinde okulları yenilenen çocuklar Fenerbahçeli Mame Thiam’ı köylerine bekliyor. İlçeye bağlı Baltacı Köyü ilkokulunda görev yapan bir öğretenin sosyal medya hesabından Mame Thiam’a ulaşarak köy okulunun yenilenmesi için yardım istedi. Fenerbahçeli oyuncu bu mesajı görmezden gelmedi ve Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki köy okulunun yenilenmesine Mame Thiam Vakfı ile yardımda bulundu.

Köyde Çoğunluk Fenerbahçeli

Pandemi sürecinden dolayı okullarından uzak olan çocuklar, köy okullarından eğitim ve öğretimin başlaması ile yenilenen sınıflarında ders yapmanın mutluluğunu yaşadı. Köy muhtarı olan Mehmet Buhar Bingöl ise basın mensupları ile yaptığı toplantıda okullarının altyapı, bakım, boya ve diğer ihtiyaçlarının Mame Thiam Vakfı tarafından karşılandığını ve bu durumdan ötürü mutlu olduklarını söyledi.

Kendisinin de Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Bingöl, okulun açılışında çocukların çok mutlu olduğunu söyledi. Çocuklar için bu sürprizin çok iyi olduğunu dile getirdi. Köyde bulunan çoğu kişinin Fenerbahçeli olduğunu diğerlerinin de inşallah Fenerbahçeli olacağını söyledi. Mame Thiam’ın kendisini de köye beklediklerini belirtti.

9 yaşındaki 3. Sınıf öğrencisi olan Cihan Bingöl Fenerbahçeli Mame Thiam’a teşekkürlerini iletti ve okulu harika yaptıklarını söyledi.