Malatyaspor ve Gaziantep FK 90 dakika Mücadele Edecekler

Süper lig de iki komşu Anadolu takımının karşılaşmasında Yeni Malatyaspor sahasında Gaziantep’i konuk edecekler. Henüz süper lig de üç puan ile tanışamayan Gaziantepspor geçen hafta zorlu Göztepe maçında ise 1 – 0 skor ile 3 puan alan Malatyaspor maçı seyir zevki yüksek bir karşılaşma bizi bekliyor.

Antep Evine 3 Puan İle Dönmek İstiyor

Gaziantepspor Süper lig de henüz üç puan ile tanışamadılar. Teknik direktörleri Erol Bulut Malatya da mutlak 3 puan almak için sahada olacaklardır. Son oynadıkları Beşiktaş maçında ki oyunlarını takımının oyununu beğenen teknik direktör Sahada 5 – 3 – 2 sistemi ile sahaya çıkması beklenen maçta top kontrolünü ellerinde tutmak isteyeceklerdir. Takımda sakatlığı bulunan A. Maxim takımını bu maçta yalnız bırakacak. Gaziantep ‘in gol yollarında en önemli oyuncusu A. Sagal ise ilk hafta gördüğü kırmızı kart sonrası 1 maçlık cezasını Beşiktaş maçında çekmişti. Bu zorlu deplasmanda Erol hoca oyuncuyu ilk 11 de sahaya sürecektir.

Malatya Evinde Kazanmak İstiyor

Sezona Trabzonspor karşısından kalesinde 5 gol gördükten sonra kötü bir başlangıç yapan Malatyaspor ikinci hafta Göztepe deplasmanın da verdikleri reaksiyon ile sahadan 3 puan ile ayrılmışlardır. Tecrübeli hoca İrfan Buz takımında farklı sistemler üzerinde çalışmaya devam ederken savunmada 3’lü 4’lü 5’li sistemler üzerinde çalışan hoca bu sezon elindeki oyuncular ile de 3’lü sisteme oldukça yakın görünüyorlar. Zorlu mücadeleye 3 – 5 – 2 ile çıkmasını beklediğimi tecrübeli hocanın Hücum bölgesindeki tecrübeli isimler den Adem Büyük bu maçtaki performansı ile takımının en önemli kozu olacaktır.

Malatyaspor da bir taraftan transfer çalışmaları devam ederken İrfan Buz hoca altyapıdan gelen genç oyunculara da şans verecektir. Son olarak 27 yaşındaki Gabonlu Orta saha Didier Ndong’ u kiralık olarak kadrosuna katmışlardı.

Karşılaşma Öncesi Takımların Muhtemel İlk 11’leri:

Yeni Malatyaspor: Kale: Ertaç Özbir Savunma: S. Kaya, Wallace, O. Haddadi Orta Saha: Mustafa Eskihellaç, S. Mallan, R. Buğra Çağıran, R. Aabid, Karim Hafez Forvet: Adem Büyük, B. Tetteh

Gaziantepspor: Kale: Günay Güvenç Savunma: Ertuğrul Ersoy,           P. Djilobodji, A. Toșca Orta Saha: Jefferson, H. Mendyl, P. Olkowski, Recep Niyaz, A. Merkel, Forvet: N. Dicko, Á. Sagal