0-0 Biten Maç Sonunda Samet Aybaba’dan Açıklamalar

Süper Lig’in 10. Haftasında Hes Kablo Kayserispor evinde Fatih Karagümrük’ü konuk etti. Karşılaşmada ne Hes Kablo Kayserispor ne de Fatih Karagümrük gol bulamayınca, mücadele 0-0’lık skorla berabere tamamlandı. Bu sonuçla birlikte Hes Kablo Kayserispor 8 puana ulaşırken, Fatih Karagümrük ise puanını 14 yaptı.

Samet Aybaba yönetiminde çıktığı ilk lig maçında Galatasaray ile deplasmanda berabere kalan Hes Kablo Kayserispor, Karagümrük karşısında da bir puanı hanesine yazdırdı.Golsüz eşitlikle biten maçın ardından Hes Kablo Kayserispor’un teknik direktörü Samet Aybaba, maç hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba, hafta boyunca bu maç için hazırlandıklarını, maç esnasında da farklı hücum modelleri denediklerini, fakat istedikleri sonuca ulaşamadıklarını ifade etti.  

“Daha İyi Olcağız”

Hes Kablo Kayserispor, sahasında Fatih Karagümrük ile yaptıkları maçtan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı. Maçın ardından basın mensuplarına demeç veren Hesa Kablo Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba, her ne kadar maçın başından sonuna kadar mücadele ettiklerini söyesede, futbolun sonuç odaklı olduğunu ve ne yazık ki 3 puan alamadıklarının altını çizdi.

Deneyimli teknik direktör Samet Aybaba yaptığı konuşmasında, “Bu maça çok iyi hazırlanmıştık. Oyuncular ile kenar varyasyonları çalıştık. Çoğunu da uygulamaya çalıştılar. Başarılı uyguladığımız pozisyonlar var. Ama futbol bu. Ne kadar iyi şeyler yapmaya çalışsanız da sonlandırma sorunu yaşarsanız sonuca gidemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Ortaya koydukları mücadelenin ardından futbolcularını tebrik eden Samet Aybaba, ileriki haftalarda daha iyi olacaklarını vurguladı. Deneyimli çalıştırıcı, “Bir an önce daha iyi oynayıp, iyi düşünüp, son vuruşlarda daha etkili olup maç kazanmaya çalışacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Fatik Karamgümrük Teknik Direktörü’nden Maç Yourumu

Süper Lig’in 10. Haftasında Hes Kablo Kayserispor ile deplasmanda 0-0 berabere kalan Fatih Karagümrük’te teknik direktör Atılay Canel, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Atılay Canel, bu maça gelirken gelirken puan ya da puanlar almayı amaçladıklarını ve hafta boyunca tüm planlarını bunun üzerine kurduklarını belirtti.

İlk yarıda takımının oynadığı oyundan memnun olmayan Atılay Canel, “İlk yarıda ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçişlerde zorlandık. İkinci yarı ise iş tersine döndü. Buradan bir puanla değil galibiyetle ayrılmak istiyorduk ama bir puanla yetinmek zorunda kaldık” dedi.