Maç sırasında Soygun

Fransa Ligue 1’de 29 hafta karşılamasında Paris Saint-Germain ile Nantes karşı karşıya geldi. İlk yarıda Alman yıldız oyuncu Julian Draxler ile önce geçen PSG 59 ve 71. Dakikada yedikleri gol ile sahadan mağlup ayrıldı. Bu sonuçla temsilcilerimizin forma giydiği lider Lille’nin puan kaybettiği haftada galip gelip lider olma şansını da kaçırmış oldu.

Maçtan Eve

Maçın ikinci yarısında locadan maç izleyen PSG sportif direktörü Leonardo, maç 1 – 1 devam ederken, aşağı inerek teknik direktör Mauricio Pochettino ile bir şeyler konuştu. Budan sonra maça ilk 11’de başlayan Arjantinli yıldız Angel Di Maria 62. Dakikada yerini Leandro Paredes’e bıraktı. Değişiklik sırasında teknik direktörü ile konuşan oyuncu sahayı gözyaşları ve aceleyle terk eden Di Maria stadyumdan ayrıldı. Di Maria’nın evine hırsızların girdiği, bu sırada eşi ve çocuklarının da evde olduklarını öğrenildi.

Maç sonunda Paris Saint-Germain kulübü, Angel Di Maria’nın ailesinin “çok şiddetli” bir soyguna maruz kaldığını ve bu nedenle Arjantinli yıldızın acilen ailesinin yanına gönderilmek için oyundan çıkarıldığı açıklandı. İlk başta gelen bilgiler soygun sırasında oyuncunun ailesinin alıkonulduğu ve zarar gördükleri bilgisi yer alırken daha sonra bunun doğru olmadığı açıklandı.

Fransız basınında Angel Di Maria’nın ailesinin hırsızlık sırasında evde olduğu ama hiçbir şey duymadıkları ve hırsızlarla karşılaşmadıkları, hırsızların evin üst katında bulunan kasanın içini boşattıkları ve ailenin bunu fark ettiklerinde polisi aradıkları bilgileri yer aldı. polis ekipleri geldikten sonra kulübün haberinin olduğu ve oyuncuyu maçtan alarak evine gönderdikleri öğrenildi.

Kasa içerisinde saat, nakit ve mücevher gibi değerli eşyaların olduğu, hırsızların bunların tamamını çaldıkları ifade edildi. Çalınan eşyaların maddi değerinin 500 bin Euro (4.5 milyon Tl) üzerinde olduğunun tahmin edildiği basına yansıyan bilgiler arasında yer almakta. Aynı gece bir başka PSG oyuncusu Marquinhos’un da evine hırsızların girmeye çalıştığı ama oyuncunun babası ile karşılaşıp kaçtıkları açıklandı. Brezilyalı oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile babasının kaburgalarına bir darbe aldığı ama durumunun iyi olduğunu açıkladı.

İlk Değil

Fransa’da daha önce Dani Alves, Thiago Silva, Ezequiel Lavezzi, Eric Maxim Choupo-Moting, Maouro Icardi ve Dani Alves’in evlerine maç sırasında hırsız girmişti. Maç sonrası basın toplantısında açıklama yapan teknik direktör Mauricio Pochettino mağlubiyetin nedeninin bu yaşandan durum olmadığını ama maçın ikinci yarısında enerji düşüklüğü yaşadıklarını söyledi. Maçtan sonra soyunma odasında da enerjini düşük olduğunu ve konuşmaların futbol dışında olduğunu ifade etti.