Lyon 10 Kişi Kaldığı Maçta 1 Puan Aldı

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında Lyon, 25 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Lorient’i konuk etti. Groupama Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Bu karşılaşmada ev sahibi Lyon’un golünü Karl Brillant Toko Ekambi atarken; konuk takım Lorient’in golünü ise Armand Lauriente attı. Öte yandan ev sahibi Lyon’da Emerson, maçın hakemi tarafından gördüğü direkt kırmızı kart ile daha maçın başında takımını 10 kişi bıraktı.

Karşılıklı Goller ve Asistler

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında oynanan mücadelenin 14. Dakikasında ev sahibi Lyon’da Emerson, maçın hakemi tarafından doğrudan gördüğü kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Maçın 20. Dakikasında konuk takım Lorient, Armand Lauriente’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi Lyon hem de konuk takım Lorient tehlikeli gol pozisyonları yakalamalarına rağmen aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın 50. Dakikasında ev sahibi Lyon, Islam Slimani’nin asistinde Karl Brillant Toko Ekambi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakalayan taraf oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Lyon, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lorient ile 1 – 1 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Lyon’da Dubois; konuk takım Lorient’te ise Abergel ve Lemoine maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Puan Durumu ve Maç Programı

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında oynanan karşılaşmada takımlar birbirilerine üstünlük sağlayamayınca 1’er puanı paylaştılar. Böylece ev sahibi Lyon aldığı bu 1 puan ile Ligue 1’de puanını 12 yaptı ve yedinci sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmandan 1 puan ile dönen Lorient ise Ligue 1’de puanını 13 yaptı ve dördüncü sıraya yerleşti. Ligue 1’in 9. Haftasındaki maçlarda ise Lyon, bu kez deplasmanda St. Etieene’ye konuk olacak. Lorient ise önümüzdeki haftada kendi sahasında Clermont’u konuk edecek.