Luton Shelton Hayata Veda Etti

Bir dönem Süper Lig’de Karabükspor forması giyen Luton Shelton, ALS hastalığı nedeni ile 35 yaşında hayatını kaybetti. 11 Kasım 1985 yılında Kingston’da dünyaya gelen Luton George Kieshawn Shelton, kariyerine ülkesinde başladı. Harbour View’de başlayan Shelton, 2005’te Helsingborg’a transfer oldu.

Eski futbolcu Luton Shelton bir süredir mücadele ettiği ALS hastalığına yenik düştü. Ülkemizde Karabükspor forması giymiş olan başarılı futbolcu Luton Shlyon 35 yaşında aramızdan ayrıldı.

Jamaikalı forvet için FIFA resmi hesabı ile birlikte eski takımı Sheffield United ve futbol dünyasının bazı üyeleri başsağlığı mesajı yayınladı. 35 yaşında hayata gözlerini yuman Shelton, 2011 yılında Süper Lig ekiplerinden Karabükspor’a gelmiş ve iki yıl boyunca mavi kırmızılı formayı giymişti.

Sevenlerinin Sosyal Medyadan Mesajları

Sosyal medya hesabından en son yeni yıl paylaşımı yapan Jamaikalı oyuncu eşi ile olan fotoğraf ı paylayarak 2020 eminim herkes için bir meydan okuma olarak geçti ama dürüst olmak gerekirse başardığı için şükür içerisinde olduğunu bir yılı daha görmenin kendisine en iyi meydan okuma olacağını ve kendisine motivasyon olduğunu çünkü geçtiğimiz yıldan daha kötü olmayacağını eşinin yanında olduğu için teşekkür ettiğini ve herkese mutlu yıllar dilediğini yazmıştı.

Shelton’un vefat haberinden sonra başta ülkesi Jamaika’daki insanlar olmak üzere tüm sevenleri Shelton’un sosyal medya hesabında başsağlığı mesajları paylaştı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hayatını kaybettiği açıklanan Kardemir Karabükspor’un eski futbolcularından Luton Shelton için taziye mesajı yayımladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) sitesinde yayınlanan mesajda, ülkemizde 2011-2013 yıllarında Süper Lig’de Kardemir Karabük forması giyen Jamaikalı futbolcu Luton Shelton’un hayatını kaybettiğini öğrendiklerini ve Shelton’ın vefatı nedeni ile derin üzüntü duyduklarını belirtti. Ailesi, sevenleri, Kardemir Karabükspor Kulübü ve futbol ailesine başsağlığı dilediklerini belirtti.

Luton Shelton Kimdir?

11 Kasım 1985 yılında Kingston’da dünyaya gelen Luton George Kieshawn Shelton, kariyerine ülkesinde başladı. Harbour View’de başlayan Shelton, 2005’te Helsingborg’a transfer oldu. 2011 yılında ise yolu ülkemiz takımlarından Karabükspor’a düştü. Golcü oyuncu son olarak futbola başladığı Harbour View takımına geri döndü ve kariyerini başladığı takımda noktaladı. 2018 yılında kariyerini noktalayan Jamaika’lı yıldız, ülkesi milli takımı il 74 maça çıktı. Tam 35 kez ağları sarsma başarısı gösterdi.