Liverpool’a Deplasmanda Attığı 3 Gol Yetmedi

İngiltere Premier Lig’in 6. Haftasında Liverpool, 25 Eylü Cumartesi günü deplasmanda Brentford’a konuk oldu. Community Stayumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu bol gollü mücadele 3 – 3’lük skor ile sona erdi.

Bu karşılaşmada ev sahibi Brentford’un gollerini Pinnock, Janelt ve Wissa atarken; konuk takım Liverpool’un gollerini Jota, Salah ve Jones kaydetti.

6 Golü Atanlar ve Asistler

İngiltere Premier Lig’in 6. Haftasında oynanan karşılaşmanın 27. Dakikasında ev sahibi Brentford, Ivan Toney’in asistinde Ethan Pinnock’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 31. Dakikasında konuk takım Liverpool, Jordan Henderson’ın asistinde Diego Jota’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 1 sona erdi. Maçın 54. Dakikasında konuk takım Liverpool, bu kez Fabinho’nun asistinde Mohamed Salah’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı.

Maçın 63. Dakikasında ev sahibi Brentford, Vitaly Janelt’in attığı gol ile karşılaşmada 2 – 2’lik eşitliği yakalayan taraf oldu. Bu golden 4 dakika sonra maçın 67. Dakikasında konuk takım Liverpool, bu kez Andrew Robertson’ın asistinde Curtis Jones’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 2 yaptı.

Daha sonra maçın 82. Dakikasında ev sahibi Brentford, bu kez Yoane Wissa’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 3 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Liverpool, deplasmanda konuk olduğu rakibi Brentford ile 3 – 3 berabere kaldı.

Takımların Son Puan Durumları

İngiltere Premier Lig’in 6. Haftasında oynanan mücadelede konuk takım Liverpool, iki kez öne geçtiği maçta rakibine yakalandı ve deplasmandan beraberlik ve 1 puan ile ayrıldı. Böylece konuk takım Liverpool, Premier Lig’de puanını 14 yaptı ve liderliğini sürdürmüş oldu.

Diğer yandan sahasında oynadığı maçta iki kez geriye düşmesine rağmen hanesine 1 puan yazıdran ev sahibi Brentford ise Premier Lig’de puanını 9 yaptı ve dokuzuncu sırada kendisine yer buldu.