Lionel Messi ve Barcelona: Bir Devrin Sonu

Dünya futbolcunun bir numaralarından olan Lionel Messi ve yıllardır oynadığı kulübü Barcelona için adeta bir devi kapandı. Gelen son bilgilere göre Arjantinli yıldız ile Katalon devinin yolları ayrıldı. Futbol dünyasını oldukça şaşırtan bu olayın ardından Barcelona başkanı Juan Laporta, Lionel Messi’nin takımdan ayrılması ile ilgili bütün detayları ve perde arkasını açıkladı. Arjantinli yıldızın Barcelona’da kalmak istediğini ve tarafların anlaşmış olduğunu belirten başkan Juan Laporta, diğer yandan adeta kötü bir miras aldıklarını ve oyuncu maaşlarının kulüp gelirlenin çok üstünde olduğunu söyledi. Lionel Messi’ye verecekleri maaş için bütçede bir boşluk bulamadıklarını ifade eden başkan Juan Laporta, bu durumun La Liga’nın FFP kuralları ve limitlerinden dolayı kaynaklandığını belirtti. Bu yüzden başkan Juan Laporta, beklediklerinden daha fazla bir harcama yapacaklarını ve büyük bir borç yükünün altına girecekleri için Lionel Messi ile yeni bir sözleşme yapamadıklarını söyledi.

Her Zaman Minnettar Kalacağız

122 yıllık bir kulüp olduklarını söyleyen başkan Juan Laporta, Lionel Messi’nin takımda kalabilmesi için kulübün bütün haklarını 50 yıl ipotek etmesi gerektiğini belirtti. Bunu dünya futbolcunun en iyisi için bile yapmak istemediğini ifade eden başkan Juan Laporta, mevcut şartlar altında özellikle kulübün geleceği adına doğru bir karar verdiklerini söyledi. Öte yandan Lionel Messi’nin her şeyin en iyisini hak ettiğini sözlerine ekleyen başkan Joan Laporta, kendisine birçok teklifin geldiğini ve Arjantinli yıldızın düşünmek için zamana ihtiyacı olduğunu, daha sonra kendisi için en doğru kararı vereceğini belirtti. 

Messi’nin Yolculuğu

Lionel Messi’nin Katalon devinde tarih yazdığını söyleyen başkan Juan Laporta, Barcelona için Lionel Messi’den önce ve Lionel Messi’den sonra diye bir ayrımın olacağını ifade etti. Arjantinli yıldızın kendilerine ve taraftarlara unutulmaz birçok mutlu an yaşattığının altını çizen ve bu konuda her zaman ona minnettar kalacaklarını söyleyen başkan Juan Laporta, Lionel Messi’nin takımdan ayrılmasından sonra da başarılı olacaklarına inandıklarını ve keyif veren futbol oynamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.