Lionel Messi Paris Saint Germain Yolunda

2000 yılında henüz 13 yaşındayken Barcelona altyapısına katılan Lionel Messi; 21 yılın ardından Barcelona’dan ayrılmaya hazırlanıyor. Aslında herkes Messi’nin Barcelona ile yeni sözleşme imzalayacağı konusunda hemfikirdi. Taraflar arasında herhangi bir sorun yoktu. Fakat, İspanya’da da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi kulüplerin belirli bir harcama limiti bulunuyor.

Barcelona; çok sayıda futbolcusuna yüksek maaş veriyor. İspanyol kulübü; her ne kadar birçok oyuncusu ile yollarını ayırmak istese de bunu başaramadı. Bu yüzden, Lionel Messi’ye imza attırılamadı. 

Lionel Messi PSG’ye Gidecek Mi?  

Barcelona; geçtiğimiz günlerde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından Lionel Messi ile sözleşme yenilenmeyeceğini duyurdu. Bu haber; tüm dünyada şok etkisi yarattı. Lionel Messi’nin bundan sonraki durağının neresi olacağı merak ediliyor. Ünlü Fransız kulübü Paris Saint Germain; Arjantinli oyuncuyu transfer etmeye en yakın takım! Paris Saint Germain dışında Manchester City’nin de ilgisi mevcut.

Ancak, Manchester City; Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılacağının açıklandığı gün ünlü İngiliz oyuncu Jack Grealish’i transfer etti. Bu transfer için 117.5 milyon Euro ödedi. Bunun yanı sıra, Grealish’e 10 numaralı formanın verildiğini de ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, Manchester City’nin ünlü oyuncuyu transfer etme şansı çok az!  

Messi’nin PSG’ye imza atacağını gösteren birtakım ipuçları da mevcut! 2017 yılının yaz ayında ünlü Brezilyalı oyuncu Neymar’ı kadrosuna katan Fransız kulübü; bu transferi Eyfel Kulesi’nde açıklamıştı. PSG’nin Eyfel Kulesi’ni 10 Ağustos Salı günü için rezerve etmesi; Messi transferinin açıklanacağına dair bir ipucu olarak değerlendiriliyor.  

Lionel Messi Paris Saint Germain’den Ne Kadar Kazanacak?  

Lionel Messi’nin Fransız kulübünden ne kadar kazanacağını herkes merak ediyor. Bu noktada, L’Equipe’nin yapmış olduğu habere göre Lionel Messi; PSG’den yıllık net 40 milyon Euro alacak. Bunun yanı sıra, bonservisi elinde olan oyuncuya ne kadar imza parası ödeneceği bilinmiyor. Lionel Messi; hem yıllık ücreti hem de sponsorluk anlaşmaları ile beraber dünyanın en çok kazanan futbolcusu konumunda!  

Lionel Messi; PSG’ye transfer olduğu takdirde Neymar, Kylian Mbappe, Angel Di Maria gibi isimlerle beraber forma giyecek.