Lionel Messi için Zor Günler

Lionel Messi’nin gleceği ocak ayında belli olacak gibi duruyor. Babası ve aynı zamanda menajeri Jorge Messi, şu ana kadar Lionel Messi’nin herhangi bir takım ile masaya oturmadığını belirtirten açıklamalar yaptı.

Lionel Messi’nin kariyi ile ilgili vereceği karar futbol camiasında merakla bekleniyor. İspanyol basınına göre Arjantinli süper yıldız şu ana kadar bir transfer görüşmesinde bulunmadı.

Messi’nin Barcelona’daki sözleşmesinin bu sezon sonunda biteceği biliniyor. 33 yaşındaki futbolcunun, ocak ayından itibaren İspanya dışındaki kulüpler ile görüşeceği yönünde iddialar var.

Babası Yalanladı

Babası ve aynı zamanda menajeri Jorge Messi ise herhangi bir kulüp ile masaya oturmadıklarını açıkladı. Lionel Messi, sezon öncesinde Katalan devinden ayrılmak istediğini belirtmişti.

Transferi 700 milyon Euroluk serbest kalma maddesi takılmış ve ayrılamamıştı. Arjantinli yıldızın yaz aylarında Manchester City ile görüşüldü iddia edilmişti. Sezon içinde ise yıldız futbolcunun Fransız temsilcisi Paris Saint Germain ile görüştüğü iddiaları oldukça güçlenmişti.

Fransız devinde oynayan yıldız futbolcu Neymar ise Messi ile yeniden aynı takımda yer almak için can attığını belirten açıklamalar yapmıştı. Bu isteği yerine gelir mi bilinmez ama sonrasında görüşmeler sıklaştı. Özellikle Neymar’ın açıklamalarından sonra Lionel Messi’nin Paris Saint Germain ile görüştüğü yönünde görüşler güçlenmişti.

Profesyonel futbol kariyerinin tamamında Barcelona’da top koşturan Messi, 10 La Liga, 6 İspanya Kral Kupası ve 4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun yanında 6 da Ballon d’Or ödülü kazanmıştır.

Lionel Messi ve Neymar İddiaları

Lionel Messi’nin babası ve menajeri Jorge Messi ise, “Messi’nin Katar ve PSG ile olan bağlantısı giderek güçleniyor.” yönünde çıkan haberleri yalanladı. Yıldız Futbolcu, “Doğru değil. Başka bir icat daha. Eylül ayından beri Arjantin’deyim.” Şeklinde açıklama yaptı.

Öte yandan Paris Saint Germain’e transferi yönünde çıkan söylentiler Messi’nin eski takım arkadaşı Neymar’ın Messi ile tekrar bir araya gelmek istediği yönünde yaptığı açıklamalara Messi’nin “Yakında görüşürüz arkadaşım.” Şeklinde yaptığı açıklama ile birlikte güçlendi.

Lionel Messi’nin Barça ile sözleşmesinin bitmesine sadece 1 aydan kısa bir süre kaldı. Messi artık 1 Ocak 2021 sonrasında kulüpler ile istediği gibi serbest bir şekilde görüşmeler, anlaşmalar yapabilecek.