Lille, Fransa Süper Kupası’nı Müzesine Götürdü; 1-0

Fransa Ligue 1’de geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla sonlandıran Lille ekibi, Fransa Süper Kupa’da da mutlu sona ulaştı. Final karşılaşması ile Paris Saint-Germain ekibiyle karşı karşıya gelen Lille, tek bir gol sevinciyle kupaya uzandı. Bloomfield Stadyumu’nda oynana karşılaşmadaki tek gol sesi Xeka’nın 45. Dakikada atağı ile geldi. Maça Lille’nin ilk 11’inde başlayan Burak Yılmaz ise golün gelmesini sağlayan asiste doğrudan katkı yaparak dikkatleri üzerine çekti. Kupayı tarihinde ilk kez müzesine götüren Lille ekibinde, Burak Yılmaz haricinde, Yusuf Yazıcı formasını terletme imkanı bulurken Zeki Çelik kadroda yer almadı. Burak Yılmaz 90 dakika boyunca sahada formasını terletme imkanı bulurken Yusuf Yazıcı ise 79. Dakikada tek golün sahibi Xeka’nın yerine mücadeleye dahil oldu. Angel Di Maria, Sergio Ramos, Neymar, Kylian Mbappe ve Gianluigi Donnarumma gibi yıldız isimler ise Paris Saint-Germain ekibinin maç kadrosunda yer almadı.

PSG’nin Süper Kupa’daki 7 Yıllık Hegemonyası…

Son 7 senede Süper Kupa zaferini yaşayan Paris Saint-Germain ekibi, bu sene aynı mutluluğu tadamadı. Final karşılaşmasında Lille ekibiyle karşı karşıya gelen PSG, gol sevinci yaşamadı ve Lille’nin tek bir golü ile 1-0 skorunu gördü. Karşılaşmada ne kadar çetin geçse de başka gol sesi duyulmadı ve Lille ekibi Süper Kupa zaferini tattı. Diğer taraftan da son 7 senedir şampiyonluğu elinde tutan PSG ekibinin hegemonyasına da son vermiş oldu. Aynı zamanda İsrail’de oynanan karşılaşmanın zaferiyle Lille ekibi, kupayı ilk kez müzesine götürmüş oldu. Bu heyecandan sonra ise tüm gözler Fransa Ligue 1‘e döndü. Fransa Ligue 1’in 2021/2022 sezonu 6 Ağustos’ta ilk karşılaşmasına sahne olacak ve sezonu açmış bulunacak. 

Hakimi Protestoların Odağında Oldu

İsrail’in düzenlediği saldırılarda Filistin’e destek olan oyuncu Hakimi, maç esnasında birçok protestonun odağında yer aldı. PSG’nin yeni transfer atağı olan Hakimi, Filistin’e sosyal medyadan destek olmuş ve son karşılaşmanın İsrail’de oluşu ile birlikte de tribünlerdeki İsraillilerin sıkça protestosuna maruz kalmıştı. Böylelikle oyuncu Hakimi, maç boyunca zor dakikalar yaşamak zorunda kaldı.