LİLLE BİR TÜRK YILDIZI DAHA TAKIMA DAHİL EDİYOR

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille, geçtiğimiz günle el değiştirdikten sonra Türk futbolcularına yatırım yaptı. Lille, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı’dan sonra kadrosuna bir Türk Yıldızını daha katacağını duyurdu.

Türkiye’den birçok gerçekleştirdiği transfer ile kadrosunu güçlendiren Lille, Türk futbolcusuna yatırım yapmaya devam ediyor.

Lille, Fransa Ligue 1 ve UEFA Avrupa Ligi’nde elde ettiği başarılar ile dikkatleri üzerinde toplarken son 3 yılda tam 4 Türk futbolcu transferi gerçekleştirdi.

İLK OLARAK ZEKİ ÇELİK’İ TRANSFER ETTİ

Lille, ilk transferini TFF 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor’da yıldızı parlayan Zeki Çelik ile gerçekleştirdi. Milli futbolcunun sergilediği performanstan memnun kalan Lille, Türk yıldızları için kollarını sıvadı.

Geçtiğimiz sezon başında Trabzonspor’dan Yusuf Yazıcı’yı tam 17.5 milyon Euro bedel ile kadrosuna katan Lille, bu sezon başında da Beşiktaş ile yolların ayrıldığı Burak Yılmaz’ı transfer etti. Galatasaray alt yapısında gelişen Mustafa Kapı’yı da son olarak ekibine katan Lille’nin, Türkiye’den bir transfer daha gerçekleştireceği kaydedildi.

Lille ile daha önce de gündeme gelen Ali Akman’ın transfer gerçekleştirilmemişti. TFF 1. Lig’de gollerine devam eden Ali Akman için Fransız ekibi Lille, bu defa işi sıkı tutmaya kararlı görünüyor.

LİLLE ‘ALİ AKMAN’ İÇİN TEKLİF SUNDU

Türk futbolcularına güvenini ispatlayan Lille, Krampon Sports’da geçen habere göre Ali Akman için Bursaspor’a 2 milyon Euro + %15 Kârdan pay teklif verdi.

Ali Akman’ın, geçtiğimiz günlerde Salzburg ile adı anılmış futbolcu için teklif verildiği öne sürülmüştü. Fakat Avusturya ekibi Salzburg’un, Ali Akman için transfer teklifi önermediği ortaya çıktı.

Lille ile daha önce de gündeme gelen Ali Akman’ın transfer gerçekleştirilmemişti. TFF 1. Lig’de gollerine devam eden Ali Akman için Fransız ekibi Lille, bu defa işi sıkı tutmaya kararlı görünüyor.

Sezon sonunda, Bursaspor ile sözleşmesi sona erecek olan Ali Akman, kulübüyle henüz sözleşme yenilemesine oturmuş değil. Ocak ayından sonra serbest kalacak Ali Akman, istediği kulüp ile sözleşme imzalayabilecek.

Ali Akman’ın amcası Ayhan Akman’nın Skorer’e yaptığı açıklamaya göre; Süper Lig ekiplerinin de genç futbolcuya ilgisinin olduğunu ancak Ali Akman’ın Avrupa’ya transferi için sıcak baktığını belirtmişti.