Ligin Dev Kulüpleri Alioski İçin Kapıda

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden takımlar, gelecek sezon için şampiyonluk peşinde… Güçlü bir kadro kurma amacıyla yeni sezona hazırlanan kulüpler, transfer haberleriyle gündeme geliyorlar. Yeni isimleri radarlarına alarak Süper Lig’e birçok futbolcuyu katan takımlar, gelecek sezon kozlarını paylaşacaklar. Yeni futbolcular ile temaslar sağlanırken ise birçok rakip takım şimdiden kozlarını paylaşabiliyorlar. Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor şimdiden kozlarını paylaşan takımlar olarak gündemde yer ettiler.

Ligin dev kulüpleri Makedonyalı yıldız futbolcu Ezgjan Alioski için karşı karşıya gelirken 3 takımda Alioski’yi kendi kulübünde istiyor ve bu yolla girişimlerine hız veriyor. Ligin 3 dev kulübünün arka arkaya gelen bu girişimlerinin ana çıkış noktası ise yıldız futbolcunun takımı Leeds United ile sözleşmesini uzatmaması ve resmi olarak serbest kalması… Bu olayla sol bek arayışları devam eden Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor, arayışlarına uygun cevap olarak Alioski’yi görüyor.

Alioski’nin Beklentisi 2.5 Milyon Euro Fakat Ligin Dev Kulüpleri…

Sol bek arayışları içerisinde olan ligin dev kulüpleri ataklarını göstermekte gecikmezken yıldız futbolcu Ezgjan Alioski’nin başka talipleri de mevcut. Öncelikle Rusya sularından talipleri fazla olan yıldız ismin bu beklentilere göre bir maaş beklentisi içerisinde olduğu öğrenildi. Beklentisini 2.5 milyon Euro olarak gösteren Alioski, ligin dev kulüplerini bu konuda harekete geçirdi.

İlk olarak Galatasaray’ın 29 yaşındaki oyuncuya 1.5 milyon Euro garanti ücret teklif ettiği öğrenilirken diğer rakip takımlardan da ataklar gelmesi gecikmedi. Trabzonspor’un 1.2 milyon Euro net maaş ve 300 bin Euro bonus önerdiği bilinirken Fenerbahçe’nin ise teklifini belirlediği ama henüz bu konuda bir temasa geçmediği öğrenildi. Kanarya, resmi teklifini önümüzdeki günlerde yapmayı düşünüyor. Tecrübeli yıldızın menajeri ile bu konuda temas sağlanması planlanıyor.

Belirsizlik 10 Gün İçerisinde Giderilecek

Alioski’nin geleceğiyle ilgili kararını 10 gün içinde vermesi düşünülürken Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un belirsizliğinin de 10 gün içinde son bulması bekleniyor. 2017’de İsviçre ekibi Lugano’dan Leeds’e transfer olan Makedonyalı yıldız futbolcunun 4 sezonda toplam 171 maçta takımının formasını terlettiği biliniyor.