Lig 1’de Şampiyon Lille Oldu

Bu sezon Fransa Lig 1’de şampiyon olmayı başaran takım Lille oldu. Takımında Milli futbolcularımızdan Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’i bulunduran Lille, 10 yıl aradan sonra Fransa Lig 1’de mutlu sona ulaşmayı başardı. Bu sezon sahaya çıkmış olduğu 38 maçta 24 galibiyet, 11 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Lille, toplamda 83 puanı hanesine yazdırarak şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonlukta Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik hem oldukça başarılı performansları ile hem de attıkları ve attırdıkları goller ile şampiyonluk büyük pay sahibi oldular.

PSG Lig 1’i 2. Sırada Tamamladı

Fransa Ligue 1’de bu sezon şampiyon olan Lille’in ardından ikinci olan takım ise PSG oldu. Ligde oynadığı 38 maçta 26 galibiyet, 4 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan PSG, toplamda 82 puanı hanesine yazdırdı ve 1 puan ile Lille’in arkasında kalarak ikinci oldu. Böylelikle PSG, 3 yıllık şampiyonluk serisini Lille’e kaptırmış oldu.

Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in Sezon Performansları

Fransa Lig 1’de Lille formasıyla şampiyonluğa ulaşan Milli futbolcularımı Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik, bu şampiyonlukta büyük pay sahibi oldular. Başarılı ve istikrarlı performanslarının yanı sıra takımlarına skor katkısı sağlamayı da başardılar. Golcü futbolcu Burak Yılmaz, bu sezon Lig 1’de 28 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda toplamda 16 gol atmayı başardı. Gollerinin yanı sıra 5 asist de yapan Burak Yılmaz, toplamda 21 gole katkı yapmış oldu.

Bir diğer yıldız oyuncu Yusuf Yazıcı ise Lille forması ile bu sezon Lig 1’de 32 maça çıktı ve bu maçlarda toplamda 7 gol attı. Ayrıca 4 asist yapan Milli futbolcumuz, toplamda 11 gole katkı sağlamayı başardı. Ayrıca Yusuf Yazıcı, Avrupa Ligi’nde de takımı Lille ile oldukça başarılı bir sezon geçirdi ve orada da sahaya çıktığı 8 maçta 7 gol atıp 1 de assist yapmayı başardı. Son olarak Lille forması giyen Milli futbolcumuz Zeki Çelik ise 29 maçta görev aldı ve 3 gol atıp 2 asist yaparak toplamda 5 gole katkıda bulunmayı başardı.