LİDER TRABZONSPOR SÜPER LİG’DE İLK YARIYI LİDER TAMAMLADI

Süper lig de bu sezon çok iyi bir performans göstererek ilk yarıyı 46 puan ile lider olarak tamamlayan bordo mavili takım süper lig tarihinde en yüksek puan topladığı ilk yarıyı tamamladı.

Bordo mavili takım süper lig de ilk yarının son haftasında kendi sahasında konuk ettikleri İstanbul Başakşehir ile 0 – 0 golsüz beraberlik ile biten karşılaşma sonun da sahadan 1 puan ile ayrılan bordo mavili takım süper lig de ilk yarıyı 46 puan ile lider olarak tamamlamış oldular.

Lider bordo mavili takım Trabzonspor süper lig de 3 puanlı sistemde en fazla puan topladığı sezonlardaki ortalamasının üzerinde ilk yarıyı tamamladılar.

Karadeniz ekibi süper lig de 1995 – 96 sezonu ile 2010 – 11 sezonunda 82 puanla tarihindeki en yüksek puana ulaşan Trabzonspor geride kalana sezonlar da 2,41 gibi puan ortalaması yakalayan takım bu sezon ise 19 lig maçında 46 puan ile 2,42 puan ortalamasına ulaşmış durumdalar.

TRABZONSPOR SÜPER LİG’DE BU SEZON İLK YARIDA TEK MAĞLUBİYET ALDILAR

Bordo mavili takım süper lig de ilk yarı da sadece 1 mağlubiyet alarak ligin ilk yarısını tamamlamış oldular.

Süper lig de ilk yarıda bordo mavili takım ligin ilk yarısında oynanan 19 maçta 14 galibiyet, 4 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak ilk yarıyı tamamladılar.

Karadeniz ekibi kendi sahasında 9 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlikle yenilgi yüzü görmeyerek 21 puan toplayan Bordo mavili takım, dış sahada de deplasmanda ise 0 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyetle 25 puan elde etti.

Bu sezon ki tek mağlubiyetlerini ise ligin 16. Haftasında konuk oldukları Antalyaspor deplasmanın da aldılar.  Antalyaspor deplasmanın da 2 – 1 mağlup olarak ayrılan bordo mavili takım bu sezon ki ilk mağlubiyetlerini de almış oldular.

BORDO MAVİLİ TAKIMDA ABDULLAH AVCI FARKI

Bordo mavili takımın tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı geçen sezonun 8. haftasında takımın başına getirilmesinin ardından iyi performans gösterdi.

Karadeniz ekibi süper lig de Abdullah Avcu ile 51 lig maçında 32 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 15 beraberlik elde eden takım bugün liderliğin en güçlü adayı oldular.

TRABZONSPOR’DAN TARİHE GEÇEN SEZON

Karadeniz ekibi bu sezon süper lig de ki performansı ile beraber lig de ki en iyi üçüncü yenilmezlik serisini de bu sezon elde etti.

En uzun yenilmezlik serisi bordo mavili takım da 278 gün sürdü. Geçen sezon süper lig de 29. Haftasında karşılaştıkları Alanyaspor maçında da 3 – 1 mağlup olduktan sonra uzun süre yenilgi yüzü görmeyen takım bu sezon da gene bir Akdeniz takımına mağlup olmuşlardı.

Yenilmezlik rekorları kıran bordo mavili takım dış sahada deplasmanda da uzun süre mağlup olmadılar. Karadeniz ekini deplasmanda ise 25 maçlık yenilmez serisi ile tarihe geçtiler.