Lider Trabzonspor Kendi Evinde Çaykur Rizespor’u Ağırladı

Lider Trabzonspor kendi evinde lige pek de iyi bir giriş yapamayan fakat son haftalarda saha içinde toparlanma sinyalleri vermişti hatta ezeli rakibi Fenerbahçe ile kendi evinde oynadığı maçı da kazanmayı bilmişti.

Çaykur Rizespor ise süper lige yaptığı kötü giriş sebebi ile ligde sonuncu konumunda. Ligin Lideri Trabzonspor ile ligin son sırasında yer alan Çaykur Rizespor karşı karşıya geldi.

Süper ligde geriden kalan 10 haftanın sonucunda liderlik koltuğunun sahibi olan takım Trabzonspor olmuştu ve bu haftayı da liderlik koltuğunda tamamlamayı garantiledi.

Trabzonspor liderlik koltuğunda otururken Çaykur Rizespor ise geride kalan haftalarda yalnızca 4 puan toplamayı başarmıştı ve ligin sonuncusu konumunda bulunmayı sürdürdü.

Bu maçın sonucu ile birlikte ligin en tepesi ve en alt sırasındaki takım değişmedi fakat Çaykur Rizespor skor olarak yada puan olarak ileri gidememiş olsa da puan yada puanlar alamasa da saha içinde oyununun da gelişme sinyalleri gösterdi eğer üzerine koyarak giderlerse küme düşme hattındaki diğer rakiplerinden sıyrılıp küme düşme potasından çıkabilir.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun ekibi ve öğrencilerinin ihtiyacı olan sabır ve oyun istikrarı denebilir.

Ev Sahibi Trabzonspor Liderlik Koltuğundaki Yerini Sağlamlaştırdı

Süper ligde Liderlik koltuğunda oturan Tecrübeli Teknik adam Abdullah Avcı ve öğrencilerinin hem kazanma hem de yenilmezlik serisi bulunuyordu. Süper ligde geride bıraktığımız 10 haftada 7 galibiyet alan Trabzonspor bu maçların 3’ünden de sahadan beraberlik ile ayrıldı.

Bu maçların içerisinde şampiyonluk yarışından ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe maçları da bulunuyordu. Medikalpark Stadyumunda oynanan maçta ev sahibi Trabzonspor 2 – 1 skor ile galip gelmeyi bildi ve bu sezonki yenilmezlik serisini 11 maça çıkarırken geçen sezondan bu yana süren yenilmezlik serisini sürdürmeyi bildi ve puanını da 27’ye çıkarttı.

Trabzonspor’un şampiyonluktaki rakipleri Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Avrupa kupalarında gruplarda mücadele ediyor olmaları maç takvimlerini oldukça sıkışık bir hale getirmişti.

Lider Trabzonspor ise Avrupa kupalarında yer almıyor olması maç takvimi anlamında elini güçlendirdi. Ezeli rakiplerinden Fenerbahçe’yi kendi evinde yenen Trabzonspor, Galatasaray ile de berabere kalmıştı. Süper ligin lider takımı gelecek hafta ise son şampiyon Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

Çaykur Rizespor Saha İçinde Daha İyi Gözükse de Sonuç Almakta Zorlanıyor

Tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu’nun gelişi ile birlikte saha içinde performansını arttıran geçen hafta kendi evinde Kasımpaşa karşısında da galibiyeti alan Çaykur Rizespor, bu sezon ligin en formda ve başarılı ekiplerinden Trabzonspor’a konuk oldu. Maçın içerisinde bazı bölümlerde baskıyı kursa da sonuç alamadı. Fakat oyunun bazı bölümlerinde oyuna ortak olunması gelecek adına olumlu sinyaller arasındaydı.

Maçın berabere gittiği kısmında Trabzonspor’un golü öncesindeki dakikalarda Çaykur Rizespor oldukça iyi yüklenmiş hatta belki de golü bulabilirdi fakat Trabzonspor bir duran top golü ile oyuna ağırlığını koyan konuk ekip karşısında öne geçirme golünü buldu ve Çaykur Rizespor’da baskı kurdukları dakikada gelen bu gol ile yavaş yavaş oyundan düştü.

Selim Ay, Holmen ve Cemali oldukça başarılı performans sergiledi.

Lider karşısında bile bazı bölümlerde etkili olunuyor olması gelecek adına sabredildiğinde başarlı sonuçlar alınıp küme düşme potasından kurtulunabileceğini gösterdi.