LENS’E SÜPER LİG’DEN TALİPLER VAR

Süper Lig’de en son derbide Galatasaray’ı yenik eden Beşiktaş, liderliğini sürdürüyor. Siyah-beyazlılarda bir taraftan da aktarma emek harcamaları bütün hızıyla devam ediyor.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın kararıyla Beşiktaş’ta kadro dışı kalan Jeremain Lens’in yeni adresi ise Ankaragücü oluyor. Kadrosunu güçlendirmek isteyen Süper Lig kadrosu Ankaragücü’nde transferde sıcak gelişmeler yaşandı.

Ligde oynadığı 18 maçta toplamış olduğu 15 puan ile 20. sırada yer edinen Başkent kadrosu, Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’un müzakere gerçekleştirdiği ve haber beklediği Jeremain Lens için devreye girdi.

İstanbul’da meydana getirilen müzakere sonrası Hollandalı oyuncunun bu teklife sıcak bakmış olduğu öğrenildi. 102 maçta Beşiktaş formasını giyen, 12 gol ve 20 asist kaydeden Lens, siyah-beyazlılardan yıllık 1 milyon 950 Bin Euro kazanıyor.

LENS ANKARAGÜCÜNE ÇOK YAKIN

Transfer tahtasını açan Süper Lig’in 111 yıllık koca çınarı MKE Ankaragücü’nde kulübü başkanı Fatih Mert, aktarma çalışmalarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Başkan Mert, Siyah Beyazlı Beşiktaş formasını terleten Jermain Lens ile alakalı de konuştu. FIFA’ya lüzumlu parayı yatıran ve aktarma yasağını kaldıran MKE Ankaragücü aktarma çalışmalarına hız verdi.

İstanbul’da meydana getirilen müzakere sonrası Hollandalı oyuncunun bu teklife sıcak bakmış olduğu öğrenildi. 102 maçta Beşiktaş formasını giyen, 12 gol ve 20 asist kaydeden Lens, siyah-beyazlılardan yıllık 1 milyon 950 bin euro kazanıyor.

FATİH MERT TRANSFERDEN BAHSETTİ

Siyah Beyazlı formayı terleten Beşiktaşlı futbolcu Jeremain Lens ‘le alakalı de konuşan Mert, bir müzakere olduğunu, Beşiktaş Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi ile bir görüşme gerçekleştirdiğini, Jermain Lens’in ilkin Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’la işlerini bitirmesi gerektiğini belirtirken, geçtiğimiz hafta ön bir müzakere yapıldığını, hemen sonra bir teşebbüs olmadığını, şu anda 3 futbolcuyla anlaşıldığını ve 10 gündür takım ile birlikte olduklarını belirtirken, bir futbolcunun da geçtiğimiz günlerde geldiğini belirtti.

Kadroya birkaç takviye daha düşündüklerini ve bu takviyelerin de yabancı olabileceklerini belirtti. Yabancı sınırı ve istenen performansı gösterememesi nedeniyle kadro dışı bıraktığı Lens’in yeni durağı henüz belli değil. İstanbul’da meydana getirilen müzakere sonrası Hollandalı oyuncunun bu teklife sıcak bakmış olduğu öğrenildi. 102 maçta Beşiktaş formasını giyen, 12 gol ve 20 asist kaydeden Lens, siyah-beyazlılardan yıllık 1 milyon 950 Bin Euro kazanıyor.