Kylian Mbappe Önümüzdeki Sezon Yüksek İhtimalle La Liga’da Top Koşturacak

Son dönemde dünya futbolunun öne çıkan yıldızlarından birisi Kylian Mbappe oldu. Fransız yıldız, Monaco altyapısından yetişti. 2015 – 2016 sezonunda A takıma yükseldi. Bilhassa 2016 – 2017 sezonunda ortaya koyduğu futbol ile dikkatleri üzerine çekti. Paris Saint Germain, 2017 yılının yazında oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna kattı. Bir sene sonra da 180 milyon Euro karşılığında oyuncunun bonservisini aldı.

Fransız Yıldız Yaz Dönemini Sıkıntılı Geçirdi

Kylian Mbappe’nin Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erdi. O dönem oyuncunun PSG ile olan sözleşmesini yenilemeyeceğine dair iddialar vardı. Hatta, Kylian Mbappe’nin yeni adresinin Real Madrid olacağı söyleniyordu. Ancak, beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Kylian Mbappe, biten sözleşmesini uzatma kararı aldı. Paris Saint Germain, oyuncuya reddedilmesi güç bir yıllık ücret teklif etti. Oyuncuyu ikna etmek adına Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da devreye girdiği söyleniyordu.

Kylian Mbappe’nin Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi, 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Fransız yıldız, istediği takdirde sözleşmesini bir yıl uzatma hakkına sahip! Yaz aylarında ilginç bir gelişme yaşandı. Kylian Mbappe, Paris Saint Germain yönetimine bir mektup yazarak söz konusu sözleşme uzatma opsiyonunu kullanmayacağını söyledi. Bir başka deyişle, 2024 yazında Paris Saint Germain’den bedelsiz olarak ayrılacaktı. Oyuncunun bu kararını öğrenen PSG yönetimi, Kylian Mbappe’yi satış listesine koydu. Ayrıca, 24 yaşındaki oyuncu, PSG’nin Japonya kampına da alınmadı. Aradan aylar geçti. Kylian Mbappe’ye ciddi bir teklif gelmedi. Fransız yıldız, yönetim bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede var olan sorunların bir kısmı halledildi. Kylian Mbappe, 2023 – 2024 sezonunu Paris Saint Germain’de geçirmeye ikna oldu.

Kylian Mbappe

La Liga Başkanı Javier Tebas Müjdeyi Verdi

Kylian Mbappe ile ilgili dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Fransız yıldız, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde 2023 – 2024 sezonunun sonunda Paris Saint Germain’den ayrılacak. Takdir edersiniz ki, La Liga, önce Cristiano Ronaldo, sonra da Lionel Messi’nin ayrılığı ile büyük güç kaybetti. La Liga, 2000’lerin sonunda ve 2010’ların başında yıldızlar geçidi olarak adlandırılan bir lig idi. Fakat, ligin eski cazibesini çoktan kaybettiğini söyleyebiliriz.

La Liga başkanı Javier Tebas, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Kylian Mbappe’nin 2024 – 2025 sezonu ile beraber La Liga’da forma giymeye başlayacağını itiraf etti. Fransız yıldızın yeni adresi yüksek ihtimalle Real Madrid olacak. Eflatun beyazlı takımın Kylian Mbappe’ye olan ilgisi yıllardan bu yana biliniyor. Kylian Mbappe de Real Madrid’de forma giyme fikrine sıcak bakıyor. Bu transferin gerçekleşme ihtimali bir hayli fazla!

2024 yılı, Kylian Mbappe için bir hayli hareketli geçecek. Genç oyuncu, Fransa’nın Euro 2024’te şampiyon olması adına uğraşacak.