Konyaspor Galibiyetlere Doymuyor

İç Anadolu ekibi Konyaspor İlhan Palut yönetiminde galibiyetten galibiyete koşuyor. Avrupa yolunda istediği başarıyı elde edemeyen Konyaspor gözünü Süper Lig’de şampiyonluğa dikmiş durumda. Ilhan Palut ile yoluna devam eden Konyaspor şu ana kadar Süper Toto Süper Lig’de toplam 6 karşılaşmaya çıktı.  Bu karşılaşmaların 4 tanesini kazanmayı başaran Konyaspor 2 karşılaşmadan da beraberlik sonucunu aldı.

Ilhan Palut yönetimindeki Konyaspor’un başarısı devam ediyor. Süper Lig’in yeni sezonunda çıktığı 6 karşılaşmanın hiçbirini kaybetmeyen Konyaspor altıncı haftada Hatayspor’u ağırladı. Hatayspor’a kendi oyun anlayışını kabul ettirmeyi başaran yeşil beyazlı Konya ekibi bu karşılaşmadan da sahadan istediği sonucu alarak ayrılmayı bildi. Konyaspor Süper Toto Süper Lig’in altıncı haftasının sonunda puanını 14 e çıkartarak İlhan Palut ile 1 başka rekoru kırmayı başardı. Konyaspor’un sürekli artan bu pozitif başarısı ve istatistiği taraftarlar tarafından tam puan aldı.

Konyaspor Başarılı ama Hatayspor’u Durumu Kritik

Konyaspor’un sürekli yükselen performansına karşın Hatayspor’da işler beklenildiği gibi gitmiyor. Şu ana kadar 6 karşılaşmaya çıkan Hatay ekibi bu karşılaşmaların hiçbirinden galibiyet alamadı. Galibiyete hasret kalan Hatayspor’da Süper Ligin geri kalanında zorlu geçeceği düşünülüyor. Şu anda düşme hattında bulunan Hatay ekibi karşılaşmalardan galip gelebilmek için bir çıkar yol arıyor. Serkan Özbalta’nın teknik direktörlük koltuğunda oturduğu Hatay ekibinde çok acilen değişikliğe gidilmesi gerekiyor.

Süper Lig’in altıncı haftasının sonunda sadece 1 puan toplamayı başaran Hatay ekibi şu anda Süper Lig’de 18. sırada bulunuyor. Küme düşme hattında altıncı haftanın sonunda bulunan Hatay ekibinde teknik direktörün nasıl bir reaksiyon göstereceği merak ediliyor.

Konyaspor’da ise hem taraftarlar tarafından hem de yönetim tarafından beklentiler tam olarak karşılanmış durumda. İlhan Palut ile çok büyük başarılara imza atan iç Anadolu ekibi Konyaspor maç fazlalığı ile Süper Lig’de liderlik koltuğuna oturmayı başardı. 6 hafta sonunda 14 puanı hanesine yazdıran Konyaspor’da başarılar devam ediyor.

Süper Toto Süper Lig 6. Hafta Durumu

Süper toto süper lig’in altıncı haftasını Fenerbahçe bay geçti. Fenerbahçe’nin karşılaşma yapmadığı süper lig’in altıncı haftasında Alanyaspor kendi sahasında ankaragücü’nü ağırladı. Bu karşılaşmayı Alanyaspor 2-1 kazanarak hanesine 3 puan yazdırmayı başardı. Konyaspor ise Hatayspor’u 1-0 geçerek hanesine 3 puan yazdıran 1 başka takım oldu. Konyaspor’un şu ana kadar hiç mağlubiyeti bulunmuyor. Ayrıca Konya ekibi şu ana kadar kendi kalesinde hiç gol yemedi. 6 maçta 7 gol atmayı başaran Konyaspor toplam 14 puanı da hanesine yazdırmayı başardı.

Altıncı haftanın 1 başka karşılaşması ise Karagümrük ile Giresunspor arasında oynandı. Bu önemli karşılaşmada galibiyet yaşanmadı. Her 2 takım da 1 gol atarak karşılaşmadan beraberlikle ayrıldı. Karagümrük ve Giresunspor hanelerine 1 puan yazdırdı. Karagümrük ekibi puanını beşe çıkartırken Giresunspor’un puanı ise 7 oldu.