KONYASPOR BİR PUANA TAMAM DEDİ

Deplasmanda Kasımpaşa ile karşı karşıya gelen Konyaspor ekibi son dakikalarda buldu ilk ve tek golle maçı beraberlikle tamamlamak durumunda kaldı.

Her iki takımda golü çok geç buldu ve 90 artılarda atılan bu iki gol maçın beraberlikle sonuçlanmasına neden oldu. Her iki takımda üç puanı kazanmak için yola çıkmış 90 dakika boyunca bu umut bu istek bu arzu ile sahada performansını göstermiş olsa da bir puanı alarak sahadan ayrıldılar.

KONYASPOR 90 + 2’DE ATTI

Misafir takım Konyaspor ekibi maçın ilk iki yarısında da oldukça pasif bir oyun sergiledi. Kalesini korudu ama hücum konusunda bir o kadar yetersiz bir performans sergiledi. 87. dakikada oyuna giren Artem Kravets 90 + 2’de takımını üç puana yaklaştıran gol attı.

O dakikadan sonra başka bir gol gelmez diye düşünen Konyaspor ekibi üç puan aldığını düşündüm. Fakat Kasımpaşa son dakikalarda hatta son saniyelerde oyuna daha da bastırdı ve 90 + 7 de beraberliği sağlayan golü kaydetti.

Kasımpaşa’da beraberliği sağlayan golü Haris attı. Konyaspor ve Kasımpaşa ekibi ilk 90 dakikada baskın bir oyun sergileyemedikleri için maçın uzatmaların da maçı kazanmak istediler fakat ikisi de tek bir gol atarak beraberliğe tamam demek durumunda kaldılar.

Önümüzdeki haftalarda performanslarını iyileştirmek durumunda olan her iki takımda şu an ligde hemen hemen aynı sıralarda ve aynı puanlar da yer alıyorlar.

Konyaspor ekibi 33 puanla 12. sırada yer alırken Kasımpaşa ekibi ise 31 puanla 12. sırada yer alıyor. Özellikle şampiyonluk dönemine girdiğimiz son haftalarda alt sıralarda yer alan Kasımpaşa bir an önce kendisine çekidüzen vermek zorunda.

KASIMPAŞA’DA KOIATA SAHALARA GERİ DÖNDÜ

3 aydır sahalardan uzak kalan ve sadece sözleşmesini yenilmek istemeyen Koita en sonunda 3 ayın ardından takımı ile beraber sahaya çıkabildi. Kasımpaşa yönetimi son haftalarda aldığı mağlubiyetlerin ardından Koiata’yı affederek maçları kazanmanın peşine hayaline düştü.

Koita 3 aydın ardından ilk kez maça çıkınca formsuz odluğu için istediği performansı sunamasa da sonraki maçlarda Kasımpaşa onun golleri ile maçı kazanmak için sahaya çıkacak gibi duruyor. Bakalım Koita formuna kavuşabilecek mi.