KOBE’NİN ÖLÜMÜNE DAİR YENİ GELİŞMELER

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’de sayısız rekora imza atan ve dünyaca bilinen eski basketbol yıldızı Kobe Bryant’ın da arasında bulunduğu toplam 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan helikopter kazasında son alınan bilgiler ışığında pilot suçlu bulundu.

Geçtiğimiz 2020 senesi bütün spor camiasını derinden sarsan bir ölüm haberiyle başladı. Basketbol sahalarının efsanevi ismi Kobe Bryant, elim bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Aynı kazada, 41 yaşındaki dünyaca ünlü basketbol yıldızının 13 yaşındaki kızı Gianna Maria – Onore Bryant ile 7 kişi daha hayatını kaybetti. Kazayla ilgili yapılan yeni duruşmada flaş bir iddia ortaya atıldı.

26 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen kazada Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızının da hayatını kaybetmesi bütün basketbol camiasını yasa boğdu. Yaşanan bu kazaya dair yapılan son duruşmada yeni bir gelişme yaşandı. Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu Başkanı Sumwalt’ın yaptığı açıklamaya göre helikopter kazasının pilotun dikkatsizliği yüzünden meydana geldiğini söyledi.

Pilot Kuralları İhlal Etmiş

Basketbol efsanesinin eşi Vanessa Laine Bryant tarafından kazaya neden olanların açığa çıkması adına açılan davanın son duruşmasında, pilotun ‘uzaysal yönelim bozukluğu’ yaşadığı için, helikopteri yukarı yönlendirdiği sandığı ortaya çıktı.

Duruşmada ortaya çıkan bir diğer flaş gelişme ise helikopterin pilotu olan Ara Zobayan’ın federal standartlarını ihlal etmesi oldu. Pilot Zobayan, bulutların arasında uçtuğu ve bu yüzden de yön kavramını şaşırarak California’nın güney kesiminde bulunan bir tepeye çarparak 9 kişinin ölümüne sebebiyet verdiği belirtildi.

13 Yaşındaki Kızı da Hayatını Kaybedenler Arasında

26 Ocak’ta meydana gelen kazada Kobe Bryant’ın yanında 13 yaşındaki kızı Gianna Maria – Onore Bryant da vardı. Baba – kızında içerisinde bulunduğu helikopter bir basketbol maçına gitmek için havalanmıştı.

1 Mayıs 2006 tarihinde dünyaya gelen 13 yaşındaki küçük kız, Kobe Bryant – Vanessa Laine çiftinin ikinci kız çocuklarıydı. Gianna Maria – Onore’nin en büyük hayali dünyaca ünlü babasının izinden giderek basketbolcu olmaktı.

Yetenekleri ile dikkatleri üzerine çeken küçük kız genç yaşına rağmen geleceğin basketbol yıldızları arasında gösteriliyordu. Babası Kobe Bryant verdiği bir röportaj sırasında küçük kızını överek, kızının kendi mirasını alacak kişi olduğu ifadelerini kullanmıştı.