Kobe Bryant

Kobe Bryant Ve Fatih Terim’in Hikayesi

Amerika’nın basketbol ligi olan NBA’de unutulmaz yıldız oyuncular arasında yer alan Kobe Bryant, dün 10 sıralarında meydana gelen helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti.

Amerika’nın basketbol ligi NBA’in yıldız sporcuları arasında ilk sıralarda yer alan ve adeta bir sembol haline gelen Kobe Bryant, dün gerçekleşen helikopter kazası sonucunda 42 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kazanın doğruluğu ve yıldız sporcunun hayatını kaybetmiş olmasının doğruluğu kanıtlandı. Ve alınan ölüm haberi, tüm dünyada sporcu ve spor severlerin derin acı duymasına sebebiyet verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde, Calabasas şehrinde saat 10 sıralarında meydana gelen kazada gerçekleşen kazada, hayatını kaybeden NBA yıldızının ardından ise Türkiye’de akıllara kazınan Galatasaray formalı görüntüler hatıralara düştü.

2011 senesinde sarı kırmızılı ekibi ziyarete gelen yıldız basketbolcu, yapmış olduğu ziyaret sırasında artık Galatasaray’lı olduğunu söylemişti.

“Seni Özleyeceğiz”

Los Angeles Lakers maçının dönüşünde yaşanan kazada hayata gözlerini yuman başarılı sporcu ile ilgili Galatasaray ekibi ise sosyal medyada paylaşımda bulundu. Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Huzur içinde uyu #KobeBryant! Basketbola kattığın her şey için teşekkürler. Seni özleyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Sikorsky S-76 model helikopter ile gerçekleşen kazada, Bryant’ın 13 yaşındaki kızı Gianna Maria’nın da hayatını kaybettiği bilgisi edinildi.

Kazanın sebebinin ise sisli hava olduğuna dair açıklama yapıldı.