Kım Mın Jae İçin Şaşırtan İddia

Bu sezon savunma direnciyle ön plana çıkan Fenerbahçe, Kım Mın Jae’nin önderliğinde defans hattına duvar ördü. Yaz transfer döneminin sonlarına doğru takıma katılan ve gösterdiği performansla taraftarın gönlünde taht kuran Güney Koreli oyuncu için ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Güney Kore Basınında Yer Aldı

Yeni sezonda kadrosunu Vitor Pereira önderliğinde yenileyen Fenerbahçe, savunmadaki başarısıyla dikkat çekiyor. Yaz transfer döneminde takıma katılan Kım Mın Jae ile savunma yapısını değiştiren Sarı lacivertliler, Güney Koreli oyuncudan şu ana kadar istediği verimi aldı. Daha şimdiden Avrupa kulüplerinin radarına girem Güney Koreli savunmacı, gelecek yıllarda Fenerbahçe’ye yüksek bonservis bedelleri kazandıracak gibi görünüyor.

Formda performansıyla gündeme gelen Kım Mın Jae için Güney Kore basınından ilginç bir haber ortaya atıldı. Ülkenin bazı gazeteleri ve İnternet sitelerinde  Güney koreli oyuncunun Sarı lacivertlilerle yaptığı anlaşmada 9 Milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunduğu söyleniyor. Avrupa’da transfer piyasasının yükseldiği bu dönemlerde Başarılı savunmacı için bu miktarın oldukça az olduğu ortada.

Avrupa’nın orta sınıf takımının bile çift haneli sayılara deneme transferleri yaptığı düşünülürse Kım Mın Jae oldukça ucuz bir fiyatada takımdan ayrılabilir.

Porto’ya Gitmemesinin Sebebi Bu

Çıkan haberlere göre birçok Avrupa kulübünün Başarılı savunmacıyı kadrosuna katamamasının sebebi serbest kalma maddelerinin çok yüksek oluşu. Porto ile masaya oturan Güney Koreli oyuncu, Porto’nun sözleşmeye  45 Milyon Euro serbest kalma maddesi koymak istemesi yüzünden masadan kalktığı öğrenildi.

Kaynaklara göre Genç savunmacının Fenerbahçe ile anlaşmasının sebebi ise 9 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi olduğu söyleniyor. Hedefini yüksekte tutan oyuncu Avrupa’nın elit takımlarında forma giymek istediği de biliniyor. Gittiği kulüpleri basamak olarak kullanmak isteyem Güney Koreli oyuncu, masaya oturduğu kulüplerle sözleşmesine düşük fiyatta serbest kalma maddesi yazdırmasının sebebi bu durum olduğu söyleniyor.

Fenerbahçe ile sezona formda bir giriş yapan Kım Mın Jae, başarılı müdaheleleriyle ön plama çıktı. Ön sezgisi yüksek olan oyuncu, pozisyon almadaki başarısıyla şimdiden Avrupa kulüplerinin dikkatini çekti. Vitor Pereira’nın savunma hattını Kım’ın üzerine kurması Szalai’nin de performansını artırdı. Şu anki formlarıyla birçok futbolsevere göre ligin en iyi stoperleri olarak görülüyorlar.