Kerem Aktürkoğlu’nun Sözleşmesi Yenileniyor

Galatasaray formasıyla gösterdiği başarılı performansa bu sezon Milli Takım’ı da ekleyen Kerem Aktürkoğlu, 1 sene içerisinde yaşadığı yükselişin ödüllerini alacağa benziyor. Galatasaray’ın uzun zamandan beri sözleşmesini uzatmak için temsilcisiyle görüşmeler yaptığı Kerem ile anlaşma noktasına geldiği ve en büyük pürüz olarak gösterilen serbest kalma maddesi konusunda da ortak bir noktaya varıldığı iddia ediliyor.

Kerem, Galatasaray’a oldukça cüzi bir ücret karşılığında imza atmış ve sonrasında gösterdiği performansla birlikte takımın en önemli oyuncularından birisi haline gelmişti.

Kerem Çabasının Karşılığını Alacak

Galatasaray’a geçtiğimiz sezonun başında 24 Erzincanspor’dan bedelsiz olarak transfer olan Kerem Aktürkoğlu, rüya gibi bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz sezon Galatasaray’da hamle oyuncusu olarak değerlendirilen Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’ın bu sezon gençleşmesiyle birlikte daha da öne çıkmayı başardı.

Galatasaray’ın oynadığı oyunda en önemli oyunculardan birisi haline gelen ve taraftarların maç öncesinde ilk 11’de olup olmadığını kontrol ettiği oyunculardan birisi olan Kerem Aktürkoğlu, bu sene bambaşka bir performans gösteriyor.

Bu sezon Galatasaray formasıyla çıktığı Süper Lig maçlarında 2 gol ve 1 asistlik katkı sağlarken, Avrupa Ligi’nde oynanan Lokomotiv Moskova maçında attığı golle de takımının 3 puanı kazanmasını sağlamıştı. Galatasaray formasıyla 1.5 sezon içerisinde çıktığı 51 resmi maçta 11 gol ve 7 asistlik katkı sağlayan Kerem Aktürkoğlu, Türkiye Futbol Milli Takımı formasıyla da oldukça önemli işler çıkarmayı başardı.

İlk kez 27 Mayıs 2021’de sırtına geçirdiği Milli Takım formasıyla 8 maça çıkan 23 yaşındaki oyuncu, 3 gollük performansıyla öne çıktı. Hem Galatasaray’da hem de Türkiye Futbol Milli Takımı’nda gösterdiği çabayla takdirleri toplayan Kerem Aktürkoğlu, bu performansının karşılığını yakın zamanda alacak gibi duruyor.

Şu an takımın en az kazanan oyuncularından birisi olan Kerem Aktürkoğlu senelik 900 bin TL maaş alırken, maaşına yaklaşık 9 kat zam yapılacak ve maaşı 8 milyon liraya çıkacak. Bu maaşla birlikte takımın en çok maaş kazanan yerli oyuncusu olacak olan Kerem Aktürkoğlu ile ilgili resmi açıklamanın da yakın zamanda yapması bekleniyor.

Serbest Kalma Maddesi Konusunda Anlaşıldı

Kerem Aktürkoğlu’nun sezonun ilk dönemlerinden bu yana devam eden sözleşme görüşmelerinde en büyük problem Galatasaray’ın genç oyuncusunun sözleşmesine eklemek istediği serbest kalma maddesi olarak görülüyordu.

Kerem Aktürkoğlu’nun bu konuda çekincelerinin olduğu belirtilirken, Galatasaray’ın genç oyuncunun temsilcisiyle yaptığı görüşmelerde ortak bir noktaya vardığı iddia ediliyor. Kerem’in cüzi bir ücretle gitmesini istemeyen ve oyuncusundan iyi bir gelir elde etmeyi bekleyen Galatasaray’ın, Kerem Aktürkoğlu’nun temsilcisi ile yaptığı görüşmelerde serbest kalma bedelini 20 milyon Euro olarak belirlediği ve bu tutarın onaylandığı konuşuluyor.

Kerem Aktürkoğlu, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla özellikle Fransa’nın ileri gelen kulüplerinin radarına girmeyi başarmış ve bu sezonla birlikte diğer Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekmişti.