KEREM AKTÜRKOĞLU İLE YENİ ŞÖZLEME

Sarı kırmızlı takımın scout transferi olarak kadroya katılan genç oyuncu kısa sürede takımın yıldızı oldu. Sarı kırmızlı takım 2020 yılında bedelsiz olarak 24 Erzincanspor’ dan kadrosuna kattıkları Kerem Aktürkoğlu için yeni sözleşme için görüşmelere başlandı.

Sarı kırmızlı takımda gösterdiği üstün performansı sonrasında birçok kulübün dikkatini çeken oyuncu için Galatasaray takımı elini çabuk tutarak genç oyuncusu ile yeni bir sözleşme imzalayarak hem sözleşmesini uzatmak istiyorlar hem de genç oyuncunun yıllık ücretine de zam yapmak istiyorlar.

SERBEST KALMA MADDESİ ANLAŞMAYI BOZDU

Galatasaray genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu ve menajeri ile yeni sözleşme için bir aya gelmişlerdi. İki tarafında olumlu baktığı yeni sözleşme de bir madde var ki krize sebep oldu.

Genç oyuncusu Kerem Aktürkoğlu nun göstermiş olduğu performansı nedeni ile hem gen oyuncusunu ödüllendirmek hem de hem de sarı kırmızlı takım oyuncusu ile yeni sözleşme imzalayarak olası bir transfer teklifinde elini güçlendirmek istiyorlar.

Sarı kırmızlı kulüp gen oyuncunun yıllık ücretinde iyi bir zam yapacaklardı.  Kerem Aktürkoğlu sarı kırmızlı kulüpten yıllık aldığı 900 bin lira ücretini 7 Milyon lira çıkarılmasında herhangi bir sorun çıkmadı. Bununla beraber takımı Galatasaray oyuncuya ekstra bonus ile beraber bu yıllık ücreti yaklaşık 9 Milyon liraya kadar da çıkacaktı.

İki tarafta neredeyse anlaşmaya oldukça yakın olduğu imzaların atılmasına kesin gözü ile bakılırken sarı kırmızılı kulübün yöneticileri genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu’ nun sözleşmesine koymak istedikleri madde kiriz yarattı.

Sarı kırmızlı kulüp genç oyuncusunun yeni sözleşmesine serbest kalma maddesi olarak 15 Milyon Euro yazdırmak istemeleri üzerine anlaşma hava da kaldı.

Genç oyuncunu kaptırmak istemeyen sarı kırmızlı takımın böyle bir yönetme başvurması oldukça normal karşılanması gerekirken genç oyuncu ve menajeri bu madde üzerine anlaşma yapılmadan masadan ayrıldılar.

MİLLİ TAKIMDA İLK GOLÜ

Sarı kırmızlı takım da ki performansı ile A Milli takım formasını giymeyi hak eden genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu Dünya Kupası eleme maçında son oynadıkları Norveç karşılaşmasında Milli takımın tek golünü atan Kerem Aktürkoğlu milli forma ile de ilk golünü kaydetmiş oldu.