Kerem Aktürkoğlu 2026’ya Kadar Galatasaray’da

Geçtiğimiz sezonun başında 3. Lig ekibi 24 Erzincanspor’dan bedelsiz olarak transfer edilen Kerem Aktürkoğlu, 1 sene içerisinde gösterdiği gelişimle birlikte Galatasaray’ın en önemli oyuncularından birisi olmayı başardı.

Özellikle bu sezon, gol yollarında golcülerinden düzenli bir katkı alamayan Galatasaray’ın en önemli gol ümidi haline gelen ve çıktığı her maçta rakip savunmalara zor anlar yaşatan Kerem’in sözleşmesi ile ilgili haberler de sık sık basına yansıyordu.

Galatasaray’a çok cüzi bir ücrete imza atan ve takımın en az kazanan oyuncularından birisi olan 23 yaşındaki oyuncu, gösterdiği performansla birlikte Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekmeyi başarırken, Galatasaray da yetenekli oyuncusunu ödüllendirdi ve 5 senelik yeni sözleşme imzalandı.

Kerem Var Olduğu Kulüpte Devam Ediyor

2021/2022 sezonunun başında transfer olduğu Galatasaray’da gösterdiği performansla Milli Takım’a kadar yükselen ve Avrupa’nın önde gelen kulüplerine kendisini tanıtan Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesi 5 seneliğine uzatıldı.

Uzun bir süreden beri devam ettiği belirtilen sözleşme görüşmeleri neticesinde iki taraf da anlaşmaya vardı ve Galatasaray, bu sezon gol yollarındaki en önemli silahını kadrosunda tutmayı, Kerem Aktürkoğlu da kendisini tanıttığı camiada daha iyi bir maaş almayı başardı.

Geçtiğimiz sezondan bu yana durmaksızın yükselen bir performans ve ilerleme kaydeden Kerem Aktürkoğlu, özellikle bu sezonun son dönemlerinde Galatasaray’ın gol yükünü tek başına sırtlayan oyunculardan birisi olmuştu.

Teknik direktör Fatih Terim’in tedrisatından geçtikçe daha delici ve tehlikeli bir oyuncu haline gelen Kerem, bu sezon 25 resmi maça çıktığı Galatasaray formasıyla 6 gol ve 5 asistlik bir performans sergilemeyi başardı.

Galatasaray formasıyla toplamda 54 maça çıkan ve 12 gol 8 asist yapmayı başaran Kerem, geçtiğimiz sezonun tamamında gösterdiği performansı bu sezonun daha ilk döneminde geçmeyi başarırken bu durum Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekti.

Özellikle Fransız temsilcisi Olimpik Lyon ve Olimpik Marsilya’nın ilgisi olduğu iddia edilen 23 yaşındaki sol kanat, ilk kez 27 Mayıs 2021 tarihinde sırtına geçirdiği Milli Takım formasıyla da 8 maça çıktı ve bu maçlarda 3 kez rakip fileleri havalandırma sevinci yaşadı.

Başkan Çıkış Maddesi Olmadığını Açıkladı

Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesiyle ilgili basına yansıyan haberlerde en çok değinilen konu, genç oyuncunun temsilcisiyle Galatasaray arasında yapılan görüşmelerde serbest kalma maddesiyle alakalı anlaşmazlıkların yaşandığı yönündeydi.

Galatasaray’ın Kerem’in sözleşmesine minimum bir serbest kalma tutarı eklemek istediği ve Kerem Aktürkoğlu’nun da bu durumla alakalı çekinceleri olduğu için anlaşılamadığı iddia edilirken, Galatasaray başkanı Burak Elmas, konuya dair yaptığı açıklamalarla birlikte Kerem ile anlaşıldığını ifade etmiş ve herhangi bir çıkış maddesi olmadığını da sözlerine eklemişti.

Başkanın sözleri 2 Aralık tarihinde yapılan resmi açıklama ve sözleşme töreniyle birlikte resmiyete kavuştu ve Kerem ile Galatasaray’ın birlikteliği 5 sene daha uzamış oldu.