Kenan Karaman Hasreti Sezon Sonunda Bitecek

Kenan Karaman, ara transfer döneminde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın hedefindeki isimdi. Üç büyüklerin tamamı yabancı oyuncu kuralının sürekli değişmesinden oluşan yerli hücum oyuncusu boşluğunu milli yıldız ile kapatmayı istiyor. Mutlu sona en çok yaklaşan ise siyah beyazlı ekip oldu. Kenan Karaman’ı bonservisi ile birlikte ara transfer döneminde kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş yönetimi oyuncunun kulübü Fortuna Düsseldorf’a resmi bir teklifte bulundu.

Artık top Düsseldorf’ta ve Beşiktaş o cepheden bir haber bekliyor. Haber gelince adımlarını ona göre atacak ve bu transferi nihayete erdirip Kenan Karaman’ı takımın renklerine boyamak istiyorlar.

Beşiktaş Kadrosuna Milli Yıldızı Katacak

Beşiktaş’ın yaptığı teklifi kabul etmeyen Almanya 2. Bundeseliga ekibi Fortuna Düsseldorf milli yıldızı sezon sonuna kadar kadrosunda tutmak istediğini belirtti. Güncel piyasa değeri 2,5 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 23 milyon Türk lirası) olan başarı forvet Kenan Karaman’ın takımı Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi Haziran 2021’de sonlanacak. Siyah beyazlı ekip aylardır beklediği 26 yaşındaki yıldız santrafora sezon sonunda bonservis bedeli ödemeden kavuşacak.

Milli hücum oyuncusu Kenan Karaman 2019 – 2020 sezonunda Bundesliga’da 20 maçta görev alarak takımına 6 gol ve 1 asistlik destekte bulundu. 2020 – 2021 sezonunda ise 14 resmi maçta görev alan başarılı hücum oyuncusu Kenan Karaman 4 gol ve 2 asist ile takımının 6 golüne doğrudan katkı sağlamayı başardı. Ay yıldızlı forma ile 17 resmi maçta görev alan Kenan Karaman 4 gol atma başarısı gösterdi.

B ve C Planı Devrede

Kenan Karaman’a sezon sonunda kavuşabilecek olan siyah beyazlı takımda B ve C planı devreye girdi. Mario Mandzukic ile transfer görüşmeleri devam ediyor. Beşiktaş yönetim heyeti Sergen Yalçın’ın talepleri doğrultusunda ara transfer döneminde en az bir hücum oyuncusunu kadrosuna katmak istiyor.

Mario Mandzukic’te de problem çıkması durumunda Beşiktaş’ın bir diğer hedefi Kasımpaşa forması giyen Fode Koita. 30 yaşındaki tecrübeli hücum oyuncusunun güncel piyasa değeri 1,2 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 10 milyon Türk Lirası). Kasımpaşa yönetiminin 1 milyon Euro bonservis bedeli istediği başarılı isim için Beşiktaş yönetimi sıkı pazarlığa başladı. İlerleyen günlerde Kasımpaşa ile bonservis sorununu çözüp Beşiktaş’ın deneyimli ismi kadrosuna katması bekleniyor.