Kazım Can Karataş Son Performans Değerlendirmesi

Kazım Can Karataş Süper Lig takımları arasında yer alan Galatasaray’da forma giyen defans mevkiinde performansını sunan Türk futbol oyuncusudur. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performans, takım oyunlarındaki başarısı ve yeteneği şimdiden basında da büyük yer buluyor. Spor Toto Süper lig’in 12. haftasına giriş yapıldı. Fatih Karagümrük ve Galatasaray ile yapılacak maçta ilk 11 listesinde kimlerin yer alacağı merak ediliyor. Takımda sol bek pozisyonunda oyun çıkartan Karataş geçtiğimiz günlerde yaşadığı sakatlık nedeniyle yapılacakmış maçta yer alamayacak. Onun yerine teknik direktör tarafından belirlenecek olan isim merak ediliyor. Öte yandan oluşan boşluğun nelere sebep olabileceği de tahmin edilemiyor. Son olarak yapılan Alanya maçı sonrasında kritik isimler arasında değerlendirilen iki kişinin yokluğu kapatılamıyor. Abdülkerim Bardakçı ve sol bek pozisyonunda performansını sunan Karataş’ın sakatlığı. Sakatlığının ön adale kısmının sol üst alanında yaşanan zorlanmadan kaynaklandığı ortaya çıktı. Spor Toto Süper lig’in 11. haftasında yaşanan bu talihsizlik henüz 19 yaşında olan genç futbolcu için sezon başlangıcında takımdan uzaklaşmasına neden oldu.

Kazım Can Karataş

Yıldızı Galatasarayda Parladı!

Kazım Can Karataş 19 yaşında olmasına rağmen Altay futbol kulübünden 1.14 milyon Euro bonservis bedeli ile sezonun başında Galatasaray‘a transferi gerçekleştirildi. Bu forma altında sezon içerisinde 3 farklı Süper Lig maçında bulunma şerefini kazandı. Galatasaray ile yapılan sözleşmesi ise 2027 yılında son bulacak. Galatasaray; Karataşın yeteneği, saha içerisinde basılmadık alan bırakmaması, topu koordineli bir şekilde yönetebilmesi özellikle sol bek mevkiindeki usta yaklaşımı ile yetenekli bulduğu bu ismi takıma katma kararı vermişti. Uzun bir düşüncenin ardından alınan bu karar kendisi için de oldukça verimliydi. Ancak beraberliğin elde edildiği Alanyaspor maçında beklenmeyen bu durum Spor Toto Süper lig’in 12. haftasında yapılacak maçta yeni bir ismin belirlenmesini gerektirdi. Yeni haftaya hazırlık amaçlı Florya’da bulunan Metin Oktay tesislerinde kapalı stadyumda ısınma çalışmaları paslaşma çalışmaları, çift kale maç antrenmanları ile hazırlık süreci başlatıldı. İdmanda sakatlığı nedeniyle Karataş yer alamadı.

Talihsizlikler Peşini Bırakmıyor!

Karataş Alanyaspor maçından sonra yaşadığı sakatlıktan dolayı tedavi olmaya başladı. Yapılacak yeni maç için hazırlıklar devam ederken şu an için tedavi süreci devam eden Karataş’ın ilk 11’de yer almayacağı biliniyor. Onun yerine sol bek pozisyonunda kimin oynatacağı henüz kesinleşmiş değil. 19 yaşında olmasına rağmen yaşadığı sakatlık nedeniyle sadece 58 dakika sahada kalabilen oyuncu yerine sol bek pozisyonunda Berkan Kutlu’nun getirilmesi planlanıyor. Orta sahada performansını sunan Kutlu yaşanan sakatlanma nedeniyle savunma pozisyonuna geçiş yapmak zorunda kaldı. Kazım Can Karataş’ın takımı alınması süreci ise ortaya koyduğu performanstaki duyulan başarısının etkisiyle gerçekleşti. Teknik direktör bu pozisyonda performansını sunan Duboisi beğenmedi. Memnun kalmadığı için onun yerine Kazım Can Karataş’ı tercih etmişti.